Które telefony dostaną Androida P?

Android P wkrótce pojawi się na rynku. Użytkownicy smartfonów, dla których aktualizacje są kwestią pierwszorzędną, z pewnością nie mogą się doczekać najnowszej wersji systemu. Niestety większość urządzeń nie doczeka się nowej odsłony Androida, a znaczna część smartfonów otrzyma aktualizację dużo później. Przedstawiamy zestawienie telefonów, które najprawdopodobniej jako pierwsze otrzymają najświeższą wersję systemu.

Android P - jakie zmiany i kiedy premiera?

które smartfony dostaną Androida P

Android P został już udostępniony deweloperom. Oznacza to, że by pobrać najnowszą wersję systemu trzeba zarejestrować się w Google jako programista i posiadać jeden z telefonów Pixel. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że część urządzeń ma otrzymać nowego Androida do końca roku. Google nie zdradziło jednak daty oficjalnej premiery.

Jednym z ulepszeń nowej wersji Androida będą lepsze powiadomienia o wiadomościach. Ponadto system będzie obsługiwać wyświetlacze z wycięciami. Kolejnym ulepszeniem będzie możliwość ustalania lokalizacji na podstawie siły sygnału z punktów dostępowych Wi-Fi. Oznacza to, że lokalizacja GPS będzie działać także wewnątrz budynków.

Najciekawsza ze zmian dotyczyć będzie jednak aparatów. Po raz pierwszy firma Google zaprezentowała funkcje jednoczesnego używania przedniej i tylnej kamerki, co zwiastuje nowe możliwości audiowizualne urządzeń.

Które smartfony jako pierwsze otrzymają aktualizację?

smartfony, które dostaną Androida P

Większość nowych smartfonów i flagowców zostanie zapewne zaktualizowana do nowego systemu. Część jednak dostanie nowego Androida dopiero wtedy, gdy pojawi się deweloperska wersja kolejnego Androida (Q). Do dziś niektóre smartfony czekają na aktualizację do Androida Oreo, co z pewnością nastąpi niedługo, w związku z pojawieniem się deweloperskiej wersji P.

W pierwszej kolejności nowego Androida otrzymają  Pixele. Są to flagowce Google’a, w których zaplanowano wdrażanie aktualizacji przez kilka lat. Jeśli chodzi o smartfony innych producentów można przypuszczać, że aktualizację otrzymają najnowsze flagowce Samsunga - Galaxy S9 i Galaxy S9 Plus oraz modele będące ich bezpośrednimi poprzednikami - Samsungi Galaxy S8 i S8 Plus.

To samo spotka zapewne modele pokroju LG V30 i LG G6 oraz flagowce Huawei - P20, P20 Pro, P10 i Mate 10. Aktualizacji do najnowszej wersji Androida w swoich urządzeniach mogą spodziewać się także posiadacze Honorów - 9 i View 10. Być może sprawa będzie wyglądać podobnie z flagowymi Xperiami. Na oficjalne potwierdzenie tych informacji trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.