Które telefony Xiaomi mają NFC?

NFC w smartfonach jest już niemal standardem, jednak Xiaomi, wciąż unika stosowania tego rozwiązania nawet w swoich flagowych modelach. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego tak mało telefonów chińskiego producenta wyposażonych jest w ten moduł i prezentujemy zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, modeli Xiaomi z NFC.

Dlaczego większość telefonów Xiaomi nie ma NFC?

silikonowe etui na telefon z nadrukiem Design Case baner

silikonowe matowe etui Soft Flex baner

Moduł NFC spełnia wiele pożytecznych funkcji (zob. także: NFC - co to jest i jak włączyć?), jednak w Polsce najpowszechniejszym zastosowaniem tej technologii są płatności mobilne. W Chinach płacenie telefonem jest jeszcze bardziej popularne niż w naszym kraju, jednak wielu chińskich producentów smartfonów, w tym Xiaomi, nie wyposaża swoich urządzeń w NFC.

brak NFC

Przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że płatności mobilne w Chinach odbywają się za pomocą kodów QR, a nie modułu NFC. Dla chińskich producentów stosowanie technologii NFC w smartfonach, szczególnie w tańszych modelach nie jest więc opłacalne.

Telefony Xiaomi z NFC

Xiaomi z NFC

NFC w telefonach Xiaomi odnajdziemy jedynie w droższych modelach (od 1700 do 2700 zł). NFC otrzymały takie godne uwagi modele Xiaomi, jak:

1. Xiaomi Mi 8 - flagowy smartfon z dużym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości FULL HD+. Posiada smukłe ramki i charakterystyczne wcięcie u góry ekranu - notch. Urządzenie działa w oparciu o wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 845 i wspierane jest przez przez 6 GB RAM-u. Dzięki temu umożliwia obsługę wymagających gier i aplikacji. Telefon może poszczycić się także dobrym, podwójnym aparatem z optyczną stabilizacją obrazu - OIS.

2. Xiaomi Mi 8 Pro - wersja Pro Xiaomi Mi 8 to jeden z najbardziej zaawansowanych smartfonów wyprodukowanych przez tego producenta. Niezwykle wydajne urządzenie, ze Snapdragonem 845 na pokładzie i z 8 GB RAM-u, zapewnia płynną obsługę najbardziej wymagających gier i aplikacji mobilnych. Futurystyczny design zapewnia bezramkowa konstrukcja, 6,21-calowy ekran i czytnik linii papilarnych zatopiony w ekranie.

3. Xiaomi Mi Mix 3 - najnowsza propozycja z serii Mix z rozsuwaną konstrukcją, w której ekran zajmuje cały przedni panel. Sercem urządzenia jest wydajny Qualcomm Snapdragon 845 wspierany przez 6 GB pamięci RAM (lub przez 8 i 10 GB RAM-u, w zależności od wersji). Telefon może poszczycić się bardzo dobrym aparatem (103 punkty w teście DxOmark). Smartfon ma także możliwość indukcyjnego ładowania. Minusem jest mało pojemna, jak na cenę i możliwości smartfona, bateria - 3200 mAh.

4. Xiaomi Mi Mix 2s - przedstawiciel Xiaomi z poprzedniej serii - Mix2. Jest to smartfon z doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Posiada smukłe ramki i aluminiowo-ceramiczną obudowę. Charakteryzuje się wysoką wydajnością - działa w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon 845 i wspierany jest przez 6 GB lub 8 GB RAM-u. Zaletami smartfona są podwójny aparat, który pozwala na wykonywanie dobrej jakości zdjęć zarówno w ciągu dnia jak i po zmroku oraz możliwość bezprzewodowego ładowania.

Xiaomi z NFC terminal

Jeśli obecnie nie masz możliwości wymiany swojego telefonu na droższy smartfon z modułem NFC, a zależy Ci na płatnościach mobilnych, nic straconego. Istnieją rozwiązania, dzięki którym będziesz mógł płacić swoim telefonem bez modułu NFC za zakupy w sklepach i punktach usługowych. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu: Jak płacić telefonem bez NFC?, gdzie zamieściliśmy informacje na ten temat.

etui na telefony Xiaomi sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.