Kwadratowe dymki Messengera w telefonach Xiaomi – jak wyłączyć?

Zależnie od marki i modelu telefonu, a także wersji systemu operacyjnego działanie aplikacji Messenger może różnić się w znacznym stopniu. Z tego powodu niekiedy dochodzi do problemów takich jak kwadratowe dymki Messengera w telefonach Xiaomi, które uniemożliwiają normalne korzystanie z aplikacji. Z czego dokładnie wynika taki problem i jak możesz go rozwiązać? Wyjaśniamy w niniejszym artykule.

Kwadratowe dymki Messengera w telefonach Xiaomi – z czego wynikają?

1. Kwadratowe dymki Messengera w telefonach Xiaomi – jak wyłączyć?

Dokładny sposób działania Messengera stanowi bezpośredni wynik wersji aplikacji, z której korzystasz na swoim smartfonie Xiaomi. Dodatkowo ma na nie wpływ także wersja systemu operacyjnego Android zainstalowanego na smartfonie. Przykładowo Android 11 na tyle zmienił działanie dymków w Messengerze, że w znacznym stopniu utrudnił jakiekolwiek korzystanie z tej aplikacji przez właścicieli telefonów marki Xiaomi. Dymki zmieniły się z okrągłych na kwadratowe i zaczęły doprowadzać do zawieszania się Messengera w trakcie przeglądania i odpisywania na wiadomości.

Jak zmienić dymki Messengera w Xiaomi?

Niektóre wersje systemu Android oraz aplikacji Messenger pozwalają na włączanie i wyłączenie dymków z wiadomościami, a nawet na zmianę ich wyglądu. Jeśli chcesz spróbować, czy taka opcja jest możliwa w przypadku Twojego telefonu:

1. Włącz aplikację Messenger.

2. Stuknij swój awatar w lewym górnym rogu wyświetlacza.

3. Zjedź w dół ekranu.

4. Stuknij ikonkę podpisaną jako „Dymki chatu”.

5. Zależnie od wersji Androida i Messengera możesz za jej pośrednictwem włączyć/wyłączyć dymki lub zmienić ich ustawienia.

6. W drugim przypadku jest możliwe ustawie tzw. bąbelków, czyli samych zdjęć profilowych piszących do Ciebie osób, albo ustawienie tzw. widoku inteligentnego, czyli częściowej widoczności treści wiadomości, jakie otrzymujesz.

Jak wyłączyć kwadratowe dymki Messengera w telefonach Xiaomi?

Jeżeli z jakichś przyczyn dymki Messengera w Xiaomi nie odpowiadają Twoim preferencjom i nie możesz zmienić ich poprzez standardowe ustawienia telefonu, musisz przejść do zaawansowanych rozwiązań. Dotyczą one usunięcia zaktualizowanej wersji aplikacji Messenger i pobrania poprzedniej, która wcześniej Ci odpowiadała. Możesz to zrobić w następujący sposób:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Przejdź do kategorii „Aplikacje”.

3. Odszukaj na liście aplikację „Messenger”.

4. Stuknij nazwę aplikacji. W kolejnym oknie pod nazwą wyświetli Ci się numer odpowiadający wersji aplikacji – z tej wersji nie chcesz korzystać.

5. Wybierz opcję „Odinstaluj”.

6. Po odinstalowaniu Messengera otwórz Sklep Play na swoim telefonie.

7. Wyszukaj w nim Messenger.

8. Stuknij 2 kropki w prawym górnym rogu ekranu.

9. Odznacz opcję „Autoaktualizacje”.

10. Pobierz i zainstaluj aplikację Messenger.

11. Jeśli smartfon pobrał starszą wersję Messengera, Twój problem z kwadratowymi dymkami powinien zostać rozwiązany.

12. Jeżeli została pobrana ta sama wersja aplikacji, musisz ponownie odinstalować Messenger i pobrać jego starszą wersję udostępnioną poza sklepem Play. Miej jednak na uwadze, by pobierać aplikację z zaufanego źródła!

13. Pamiętaj, że odpowiednia dla Ciebie wersja aplikacji może różnić się zależnie od tego, z jakiego Androida korzystasz oraz problemu, który napotykasz. Przykładowo, żeby wyłączyć kwadratowe dymki Messengera w telefonach Xiaomi z Androidem 11, zaleca się pobieranie Messengera w wersji 266 lub starszej.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.