Ładowarka indukcyjna nie ładuje telefonu - co robić?

Ładowanie indukcyjne jest niezwykle wygodne. By rozpocząć proces wystarczy umieścić telefon na ładowarce. Nie trzeba troszczyć się o dobór jakichkolwiek kabli, ponieważ ładowanie odbywa się bezprzewodowo. W dzisiejszym artykule podpowiadamy co zrobić, jeśli pomimo umieszczenia telefonu na ładowarce smartfon nie rozpoczyna pobierania energii.

Rozwiązanie 1. Zmień położenie smartfona

Najczęstszą przyczyną problemów z ładowaniem bezprzewodowym jest nieodpowiednie położenie smartfona na urządzeniu. Telefon powinien zostać umieszczony na ładowarce w taki sposób, aby cewka nadawcza wewnątrz urządzenia znajdowała się w tej samej linii co odbiornik w smartfonie.

źle położony telefon na ładowarce indukcyjnej

Jeśli telefon jest zbyt odsunięty na bok ładowanie baterii telefonu nie jest możliwe. Spróbuj wyrównać położenie telefonu na ładowarce, by cewka nadawcza w urządzeniu i cewka odbiorcza w telefonie znajdowały się w jednej linii.

Rozwiązanie 2. Zdejmij etui na telefon

ładowarka indukcyjna nie ładuje przez aluminiowe etui

Co prawda ładowarki indukcyjne są dostosowane do ładowania telefonów w ochronnym etui, ale niektóre rodzaje pokrowców mogą powodować pewne zakłócenia. Dotyczy to futerałów zawierających metal, takich jak aluminiowe bumpery. Inne rodzaje pokrowców, jak na przykład etui silikonowe czy plastikowe nie powinny sprawiać takich problemów. Wyjmij więc telefon z futerału i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 3. Sprawdź, czy ładowarka bezprzewodowa jest podłączona do źródła zasilania

ładowarka indukcyjna i zasilający kabel USB

Ładowarki bezprzewodowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne, jednak dla wielu użytkowników to wciąż zupełnie nowa technologia. Słowo “bezprzewodowa” w nazwie może być mylące i sugerować, że ładowarki nie trzeba podłączać do źródła zasilania. Jeśli Twoja ładowarka nie została podłączona źródła zasilania, zrób to przy użyciu kabla USB i zasilacza.

ładowarki do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.