Lenovo Moto G5 vs. Lenovo Moto G5 plus - różnice

Czy dwa warianty tego samego telefonu różnią się jedynie wewnętrznymi komponentami? Nie w przypadku Moto G5 i Moto G5 Plus od Lenovo. Producent zróżnicował wygląd swoich urządzeń.

Różnice między Moto G5 i Moto G5 Plus

lenovo Moto G5, Lenovo Moto G5 Plus, różniece, porównanie

Modele Moto G5 i Moto G5 Plus mają sporo różnic w wyglądzie, dzięki czemu bardzo łatwo je rozróżnić. Na co zwracać uwagę?

  • 1. Lenovo Moto G5 jest dużo mniejszy od swojego brata. Jego wymiary wynoszą 144,30 x 73,00 x 9,50 milimetrów. Model z Plusem mierzy 153,00 x 76,60 x 9,80 mm. 
  • 2. Moto G5 Plus posiada mniejsze zarysowania ramek na tylnym panelu, niż podstawowy model. 
  • 3. Obwódka wokół matryc głównych aparatów w obu modelach jest różna: Lenovo Moto G5 Plus ma ją nieco ciemniejszą. 
  • 4. Wariant z Plusem posiada podwójną diodę doświetlającą. W Moto G5 zamontowana jest pojedyncza lampa błyskowa. 
  • 5. Na froncie telefonu Lenovo Moto G5 wbudowany jest przycisk funkcyjny w kształcie zaoblonego prostokąta. “Mocniejszy” wariant ma kwadratowy klawisz. 
  • 6. Oba smartfony mają inny układ komponentów zamieszczonych nad ekranem. Plus posiada wycentrowany głośnik z diodą i aparatem po jego prawej stronie. W modelu Moto G5 aparat jest po lewej stronie głośnika.

Choć Lenovo Moto G5 i Moto G5 Plus są utrzymane w jednym stylu, nie brakuje różnic w ich wyglądzie. Warto wiedzieć, że wersja z Plusem ma również kilka innych nazw: Moto G Plus 4th Gen, Moto Plus, XT1641 oraz XT1644.

Dedykowane etui na telefony Lenovo

Znając dokładny model telefonu, łatwiej jest ocenić jego wartość, a także dobrać akcesoria. Nie zawsze wszystkie dodatki pasuję jednocześnie do oby modeli, a przykładem jest chociażby etui na telefon. Podpowiadamy, że w naszym internetowym sklepie etuo.pl dostępne są dedykowane futerały, szkła i folie ochronne do tych wariantów Lenovo ;)

etui na Lenovo Moto G5Etui na Lenovo Moto G5 Plus

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.90 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.