Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 – porównanie

Tablety Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 miały swoją premierę w trzecim kwartale 2018 roku. Choć urządzenia te mają atrakcyjne ceny, producent zadedykował je nieco bardziej wymagającym użytkownikom. Zawierają wydajne procesory wraz z kartami graficznymi, dzięki czemu nadają się do obsługi bardziej zaawansowanych aplikacji. Oferują również przydatne w codziennym użytkowaniu funkcjonalności.

Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 – różnice

Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 – porównanie

Chociaż Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 posiadają wyświetlacze IPS o tej samej wielkości i rozdzielczości, różnią się między sobą wieloma innymi cechami. Który z tabletów prezentuje atrakcyjniejszą ofertę kupna? Sprawdźmy różnice w ich specyfikacjach technicznych:

• Lenovo Tab M10 pracuje w oparciu o czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 429 z taktowaniem na poziomie 2 GHz. W przypadku Lenovo Tab P10 jest to wydajniejszy, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 450.

• Pamięć RAM w Tab M10 wynosi 2 GB, a w Tab P10 3 GB. Tablety różnią się nieco pod kątem układów graficznych. Tab M10 zawiera kartę Adreno 504, a Tab P10 jej nowszą wersję Adreno 506.

• Kolejna różnica pomiędzy tabletami to rozdzielczości oferowane przez ich przednie i tylne aparaty z funkcją nagrywania obrazu. Rozdzielczość przedniego aparatu w Lenovo Tab P10 wynosi 5 Mpx, a tylnego 8 Mpx. W tablecie Lenovo Tab M10 rozdzielczości te są mniejsze i wynoszą 2 oraz 5 Mpx.

• Jeżeli zależy nam na pojemniejszej baterii, powinniśmy wybrać tablet Lenovo Tab P10. Umieszczono w nim akumulator litowo-polimerowy o pojemności 7000 mAh. W przypadku Tab M10 bateria ma pojemność 4850 mAh.

• Pomimo większej baterii Lenovo Tab P10 jest lżejszy i waży 440 g, o 40 g mniej od Lenovo Tab M10.

• Bardziej budżetowy model Lenovo Tab M10 zawiera akcelerometr i G-sensor. W Lenovo Tab P10 zastosowano czujnik światła, czujnik Halla i czytnik linii papilarnych.

• Lenovo Tab P10 posiada modem, do którego możemy podpiąć swoją kartę SIM. Obsługiwana prędkość transmisji danych to 4G LTE. W Lenovo Tab M10 nie ma modemu.

• Chociaż oba tablety zawierają czytniki kart pamięci, Lenovo Tab M10 obsługuje dwa standardy kart, a Tab P10 wyłącznie jeden. Skutkuje to tym, że w pierwszym modelu możemy używać kart pamięci o pojemności do 32 GB, a w drugim wyłącznie do 2 GB.

• Podczas gdy Lenovo Tab P10 pracuje w oparciu o system operacyjny Android 8.1 Oreo, Lenovo Tab M10 ma nowszą wersję systemu Android 9.0 Pie.

Lenovo Tab M10 i Lenovo Tab P10 – podsumowanie

Wybór pomiędzy Lenovo Tab M10 a Lenovo Tab P10 nie jest taki oczywisty. Po pierwsze, laptopy różni cena – model Tab P10 jest o około 400 zł droższy od Tab M10. Jeżeli zależy nam na większej mocy obliczeniowej tabletu, warto wybrać Lenovo Tab P10. Posiada on również dużo pojemniejszą baterię, a mimo to jest o 40 g lżejszy od modelu Tab M10. Wielu użytkowników może docenić w nim też obecność czytnika linii papilarnych oraz modemu 4G LTE. Jeśli z kolei zależy nam na przechowywaniu na tablecie większej ilości danych, lepiej sprawdzi się Tab M10. Pozwala on na podłączenie karty pamięci o pojemności do 32 GB. Tańszy laptop startuje również z nowszą wersją systemu operacyjnego Android.

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Wybierz jedną z powyższych ocen.