Lenovo z serii Moto Z - specyfikacja

Już niebawem do sprzedaży trafią nowe flagowce od Lenovo. Modele Moto Z oraz Moto Z Force są smartfonami modułowymi, które robią spore wrażenie pod względem designu oraz specyfikacji technicznej. Krótko mówiąc - są to telefony, które wiele osób będzie chciało mieć.

Smartfony modułowe są już na rynku, aczkolwiek brakuje im jakości. Chińska grupa Lenovo dopracowała swoje urządzenia ucząc się na błędach popełnionych przez konkurencję. Przede wszystkim dodatkowe elementy do serii Z mają bardzo dobre parametry, które na pewno będą dopełnieniem funkcji telefonów. Ponadto samo mocowanie modułów będzie mniej skomplikowane - wszystko dzięki magnetycznej obudowie. Na razie zaprezentowano tylko kilka MotoMods, a wśród nich znajdziemy:

  1. Projektor, który może wyświetlać obrazy do szerokości 70 cali. Wbudowana bateria zapewni do 4 godzin projekcji filmów. 
  2. Powerbank o pojemności 2200mAh.
  3. Głośniki Bluetooth o maksymalnej głośności 80 decybeli, które na jednym ładowaniu mogą działać nawet do 10 godzin. 

Same smartfony, mimo wyjątkowo cienkiej obudowie, mają całkiem pokaźne parametry techniczne. Oba modele będą wyposażone w 5,5 calowy i wyświetlacz AMOLED z rozdzielczością QHD. Ponadto, zarówno Z jak i Z Force, otrzymają 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z Adreno 530 oraz 4 GB RAM. Jest to bardzo dobre zestawienie, które zapewni sprawną pracę urządzeń, nawet podczas korzystania z ciężkiej aplikacji. Jeżeli chodzi o wielkość pamięci użytkowej w urządzeniach, to każdy z modeli będzie miał dwie wersje do wyboru (32 lub 64 GB) z możliwością rozszerzenia kartą microSD do 2T.

Oba nowe smartfony Lenovo mają także różnice. Moto Z Force jest większy i cięższy (155,9×75,8×6,99mm przy wadze 163g), a także posiada pojemniejszy akumulator (3500 mAh). Dzięki szybkiemu ładowaniu, po 15 minutach podłączenia energii wystarczy na 15 godzin pracy urządzenia! W Moto Z kwadrans ładowania baterii 2600 mAh zapewni kolejne 8h działania. Również specyfika aparatów jest różna w obu telefonach, aczkolwiek producent stawia głównie na dodatkowe MotoMods, które będą oferować również dodatki fotograficzne. Tak więc, w samych smartfonach Lenovo z serii Moto Z - specyfikacjaDotrzymujemy kroku producentom urządzeń mobilnych i już teraz można u nas zamówić nie tylko dedykowane etui na Lenovo Moto Z i Lenovo Moto Z Force, ale także szkła hartowane i folie ochronne do tych modeli! Produkty są bardzo dobrej jakości, dzięki czemu świetnie zabezpieczą smartfon prze różnymi uszkodzneimi mechanicznymi. Zadbaj o swój nowy telefon, by wyglądał nak nowy na dłuższy czas! :)


Zdjęcia i okładka pochodzą ze stron producenta: facebook.com/lenovomotopl, motorola.ca

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.