LG G5 – nowy flagowiec LG

Na początek kilka szczegółów dotyczących rozmiaru i wyglądu. Aparat ma 149,4 × 73,9 × 7,7 mm i waży niecałe 160 gramów, co czyni z niego klasyczny, elegancki smartfon. Ekran ma 5,3 cala, 1440 × 2560 pikseli i dysponuje 16M kolorów. Pokryty jest Gorilla Glass 4, który zapewnia solidną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto dodać, że urządzenie posiada drugi ekran o rozdzielczości 160 × 1040 pikseli. LG stosowało podobne rozwiązanie w modelu V10 – dodatkowy wyświetlacz pozwala na wygodniejszą obsługę skrótów, wyświetlanie powiadomień, pozwala też na łatwiejsze odbieranie rozmów przychodzących. Ekran obsługuje funkcję Always On. Z tyłu obudowy znajduje się czytnik linii papilarnych – obecnie zabezpieczenia biometryczne to już właściwie standard w tej klasie produktów. Na pierwszy rzut oka zatem urządzenie prezentuje się bardzo przyzwoicie, jest estetycznym, eleganckim smartfonem biznesowym – czas więc zajrzeć do środka.

LG G5

fot. imeidia.com

Aparat napędzany jest potężnym procesorem Snapdragon 810 – jednym z najbardziej zaawansowanych w ofercie Qualcomm. Procesor wspierany jest 4 GB pamięci operacyjnej RAM, do tego 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością zainstalowania karty microSD o pojemności do 200 GB. Urządzenie działa pod systemem operacyjnym Android v6.0.1 Marshmallow.

Warto też wspomnieć o aparatach – główny posiada aż 16 milionów pikseli, drugi natomiast 8 milionów. Ten pierwszy zawiera także laserowy autofokus, podwójną lampę LED oraz – co szczególnie interesujące – podwójny obiektyw. Dzięki takiej technologii możliwe jest robienie zdjęć szerokokątnych bez użycia dodatkowych akcesoriów.

LG G5 – nowy flagowiec LG

fot. bestproducts.com

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest technologia Magic Slot, która pozwala na dołączenie do smartfona dodatkowych akcesoriów, w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Jeśli więc potrzebujemy przygotować dokument – wystarczy podczepić fizyczną klawiaturę typu QWERTY. Jeśli jesteśmy zapalonymi fotografami – LG zapowiada specjalną przystawkę do robienia zdjęć i filmów 360 stopni. Spora liczba i zróżnicowanie dodatkowych gadżetów to jednak odrębny temat.

LG G5 to solidny smartfon o potężnej specyfikacji – trzyma poziom, jaki wyznaczamy dzisiejszym flagowcom. Jednak czy klienci przychylą się do koncepcji szeregu dodatkowych akcesoriów dedykowanych dla smartfonów, a LG uzyska miano lidera na rynku? Wkrótce się przekonamy.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY BESTPRODUCTS.COM

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.