LG K7 i LG K10 – nowe smartfony od LG

Najnowsze smartfony LG oznaczone jako K7 i K10 to pierwsze urządzenia wypuszczone przez firmę w tym roku. Patrząc na filozofię towarzyszącą tym aparatom, nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, że tym razem LG postawiło na rozwiązania charakterystyczne dla chińskich gigantów, takich jak Xiaomi – tańsze, bardziej dostępne urządzenia przyzwoitej jakości. I rzeczywiście, te relatywnie niedrogie urządzenia czerpią solidnymi garściami ze sprawdzonych rozwiązań stosowanych dotychczas we flagowcach. W efekcie uzyskujemy eleganckie telefony, które wyglądają na znacznie bardziej luksusowe i droższe, niż są w rzeczywistości.

Na pierwszy rzut oka najnowsze smartfony prezentują się nienagannie. Elegancki design, zaokrąglone przy krawędziach szkło w technologii 2.5 Arc Glass i minimalistyczny pleciony wzór na obudowie pozostawiają przyjemne wrażenie.

A jak wygląda specyfikacja obu urządzeń?

LG K7 posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości 854 × 480. Wnętrze napędza 4-rdzeniowy procesor 1.3 GHz lub 4-rdzeniowy 1.1 Ghz. Do dyspozycji mamy 1 GB lub 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM, w zależności od wersji. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, jest to 8 GB lub 16 GB. Wersje różnią się też aparatem głównym – 5 mpix lub 8 Mpix, zaś aparat przedni to 5 Mpix.

LG K7

fot. intogadgets.nl

Z kolei LG K10 prezentuje nieco większy, bo 5,3-calowy ekran 1280 × 720. Do wyboru mamy kilka procesorów – 4-rdzeniowy procesor 1,3 GHz, 4-rdzeniowy 1,2/1,3 Ghz, czy aż 8-rdzeniowy 1,14 GHz. Pamięć operacyjna zależy od wersji urządzenia – mamy więc 1 GB, 1,5 GB oraz 2 GB RAM. Do tego, w zależności od wersji 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej. Różnią się też aparaty – 8 Mpix lub 13 Mpix w aparacie głównym oraz 5 Mpix, lub 8 Mpix w aparacie przednim.

LG K10

fot. lgblog.it

Warto też podkreślić kilka ciekawych funkcji, stosowanych dotychczas w urządzeniach z kategorii premium – czyli na przykład funkcji Gesture Shot. Pozwala ona na zrobienie zdjęcia dzięki wykonaniu odpowiedniego gestu przed obiektywem – coś w sam raz dla entuzjastów selfie. Rozwinięta opcja, czyli Gestre Interval Shot pozwala na wykonanie całej serii fotek, dzięki wykonaniu wspomnianego gestu dwukrotnie. Powstaje kilka ujęć, a my możemy wybrać najlepsze. Dodatkowo występuje tryb Flash for Selfie, który wykorzystuje wyświetlacz jako diodę doświetlającą, co pozwala na zrobienie autoportretu z ręki nawet w złych warunkach oświetleniowych.

Swego czasu LG było niezwykle popularną marką, choć w ostatnich latach jej blask nieco przygasa. Czy wprowadzenie stylowych, zaawansowanych technologicznie, a jednocześnie niedrogich smartfonów pozwoli na powrót do dawnej chwały? Zobaczymy. Na razie wiadomo, że aparaty mają kosztować znacznie poniżej 1000 złotych – można więc liczyć na sporą liczbę użytkowników.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY FONEARENA.COM.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (22)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.