LG X Power vs. LG X Power2 - różnice

X Power oraz X Power2 to niedrogie smartfony od LG. Urządzenia posiadają pojemne akumulatory i całkiem ciekawy design. Również ich nazwy są bardzo podobne, przez co oba modele mogą się mylić. Jak je rozróżnić?

Różnice między LG X Power i LG X Power2

LG X Power i LG X Power - różnice, porównanie

Oba telefony LG są zróżnicowane, zarówno pod względem designu, jak i specyfikacji technicznej. Jeśli chodzi o wygląd, sporo z różnic widać na tylnych panelach smartfonów.

  • 1. Starsza wersja LG X Power posiada aparat fotograficzny umieszczony z lewym górnym rogu klapki. Pod nim znajduje się dioda LED. W telefonie LG X Power2 aparat znajduje się na środku obudowy, a dioda doświetlająca jest po jego lewej stronie.
  • 2. Xpower2 jest większy i cięższy od poprzednika. Jego wymiary to 154,70 x 78,10 x 8,40 milimetrów przy wadze 164 g. X Power z 2016 roku mierzy 148,9 x 74,9 x 7,9 mm i waży jedyne 139 gram.
  • 3. Zmiany wielkości mają swoją przyczynę: X Power2 zyskał ekran 5,5 cala. Starsza wersja miała 0,3 cala mniejszy wyświetlacz.
  • 4. Nieco inaczej prezentują się głośniczki na tylnych klapkach smartfonów. X Power posiada kwadratowy komponent, a X Power2 w kształcie linii.
  • 5. Starsza wersja telefonu ma chropowatą fakturę. Nowszy model posiada fakturę, która imituje szczotkowane aluminium.
  • 6. Patrząc na tył telefonu - Power pierwszej generacji posiada po prawej stronie jeden przycisk do regulacji głośności. W Power2 został on rozdzielony na dwa mniejsze.

To najważniejsze różnice w wyglądzie smartfonów. Jednak warto wspomnieć o kilku elementach wnętrza urządzeń, które zostały zróżnicowane przez producenta.

  • 1. Bateria modelu X Power ma pojemność 4100 mAh z Pump Express. Nowszy smartfon zyskał 400 mAh większy akumulator z Pump Express 2.0.
  • 2. Model z 2016 wypuszczany był w dwóch wersjach: z 1,5 lub 2 GB RAM. X Power2 zadebiutował tylko w wersji z 2 GB RAM.
  • 3. Sercem urządzenia X Power jest 4-rdzeniowy MediaTek MT6735 z ARM Mali-T720. X Power2 ma wbudowany wydajniejszy układ MediaTek MT6750 z ośmioma rdzeniami i ARM Mali-T860.
  • 4. Systemem operacyjnym w starszym modelu jest Android Marshmallow. Wersja z 2017 roku posiada na pokładzie system Android Nougat.

To wszystkie najważniejsze różnice pomiędzy LG X Power, a LG X Power2. Jeżeli dalej nie masz pewności, jaką wersję smartfona posiadasz, zobacz nasz inny artykuł na temat, jak sprawdzić model telefonu.

Dedykowane etui na telefony LG

Znajomość posiadanej wersji smartfona jest bardzo ważna. Dzięki tej wiedzy można ocenić dokładną wartość telefonu, a także dobrać do niego dedykowane akcesoria. Takie znajdziesz m.in. w naszym sklepie internetowym etuo.pl. Posiadamy dopasowane pokrowce na telefon LG X Power, etui na LG X Power2, a także obudowy na wiele innych telefonów marki LG! Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty! ;)

Szeroki wybór etui na LG X PowerSzeroki wybór etui na LG X Power2

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.