Licznik rowerowy w telefonie - jak włączyć?

Licznik rowerowy to przydatny gadżet służący do monitoringu i ewaluacji codziennych treningów. Urządzenie uprzyjemnia podróż i pozwala ocenić własne możliwości. Okazuje się, że dzięki twórcom aplikacji nie musimy już kupować dodatkowych gadżetów do naszych jednośladów, ponieważ licznik rowerowy możemy mieć we własnym smartfonie.

Aplikacja CycleDroid (Android)

uchwyt rowerowy z okienkiem

Aby zamienić smartfona z Androidem w licznik rowerowy, wystarczy pobrać ze sklepu Google Play darmową aplikację CycleDroid. Po uruchomieniu programu, aplikacja rozpocznie śledzenie naszej aktywności przy użyciu GPS-a oraz umożliwi wyświetlenie takich parametrów jak czas, dystans, wysokość, spadki, wzniesienia, nachylenie i spalone kalorie. Trasa może zostać ukazana na mapie oraz udostępniona na Facebooku.

Program pozwala także na tworzenie wycieczek i przypisywanie do nich wybranych danych. Możliwe jest także wyświetlanie podsumowania wybranych wycieczek, na przykład całkowitego dystansu, czasu itp. CycleDroid oferuje również możliwość rysowania wykresów na podstawie wybranych parametrów. Do poprawnego działania programu wymagany jest dostęp do sieci oraz lokalizacji.

Runtastic Road Bike (Android, iOS)

uchwyt rowerowy na telefon

Runtastic Road Bike to kolejna aplikacja z licznikiem rowerowym, tym razem do pobrania zarówno na smartfony z Androidem jak i na urządzenia od Apple. Program pozwala na pomiar odległości, prędkości, przewyższenia oraz spalonych kalorii. Ponadto zawiera mapy rowerowe oraz trasy, z których korzystać można nawet bez dostępu do internetu.

Aplikacja umożliwia szczegółową analizę postępów, tworzenie wykresów oraz statystyk. Ponadto pozwala na udostępnianie tras i danych w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+) oraz poprzez e-mail.

Korzystanie z aplikacji dedykowanych rowerzystom uwalnia od konieczności kupowania profesjonalnego sprzętu dla cyklistów. Oprogramowania na smartfony oferują szereg dodatkowych funkcji, dzięki czemu wyprzedzają możliwości tradycyjnych urządzeń. Aby móc komfortowo korzystać z aplikacji podczas jazdy rowerem, warto zamontować na kierownicy pojazdu uchwyt rowerowy.

uchwyty na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.30 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.