Magnetyczne uchwyty na telefony

Czy można bezpieczne, a zarazem wygodne korzystać z nawigacji w telefonie podczas prowadzenia samochodem? Oczywiście! Wystarczy tylko jedno akcesorium ;)

Samochodowe uchwyty na telefony

Z uchwytów na telefon czy nawigację korzysta wielu kierowców. Na rynku można nabyć naprawdę różnorodne uchwyty, które pomagają w bezpiecznym korzystaniu z urządzeń podczas podróży. Jednak zdarza się, że nie każdy uchwyt jest wygodny w użytkowaniu przez swój gabaryt. Alternatywą dla tradycyjnych, plastikowych zaczepów są uniwersalne uchwyty magnetyczne.

Magnetyczny uchwyt samochodowy Verus Magnetic Grab

Tego typu akcesoria są z reguły niewielkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Niektóre modele uchwytów mogą utrzymać urządzenie ważące nawet 0,5 kilograma, więc nadadzą się zarówno do telefonu, nawigacji, jak i tabletu czy konsoli przenośnej. Uniwersalne zastosowanie to jednak wciąż nie wszystko, co oferują magnetyczne uchwyty.

Co najważniejsze - nie trzeba mieć telefonu z metalową obudową, by móc korzystać z uchwytu magnetycznego. W zestawie z akcesorium dołączone są specjalne metalowe wkładki lub specjalne naklejki. Wystarczy przylepić blaszkę do obudowy urządzenia lub umieścić ją pomiędzy plecki, a pokrowiec (w przypadku smartfona w etui). Trzeba jednak pamiętać, że im grubszy case, tym magnes może działać słabiej.

Magnetyczne uchwyty renomowanych producentów

Magnetyczny uchwyt samochodowy Luphie

Jednym z najmniejszych i najbardziej komfortowych w użytku akcesorium jest uchwyt Luphie. Podstawę z magnetyczną głowicą można umiejscowić zarówno na szybie, kokpicie, jak i desce rozdzielczej, a sam telefon ustawić w wygodnej dla siebie pozycji. Dobrym rozwiązaniem są także uchwyty na kratkę nawiewu, jak Benks Air Vent czy Nillkin Magnetic Wireless Charger. Ten drugi ma dodatkowo wbudowaną ładowarkę z technologią Qi. Polecamy również uchwyty magnetyczne marki Benks do montażu na deskę rozdzielczą.

Dobre umiejscowienie nawigacji lub telefonu w samochodzie ułatwi korzystanie z nich podczas jazdy, a to przełoży się także na bezpieczeństwo. Polecamy sprawdzić naszą ofertę na uchwyty samochodowe, których jest aż kilkanaście rodzajów! Oczywiście nie brakuje pozycji z akcesoriami magnetycznymi w dobrej cenie od renomowanych producentów!

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.