Messenger bez Facebooka - jak zainstalować i czy warto?

Jeszcze do niedawna Messenger był nieodłączną częścią Facebooka. Obecnie użytkownicy mają możliwość korzystania z aplikacji bez aktywnego konta w serwisie społecznościowym. Jak pobrać Messengera bez Facebooka i czy program oferuje przydatne funkcje? Sprawdziliśmy!

Messenger bez Facebooka - jak założyć?

By móc korzystać z Messengera należy pobrać aplikację z Google Play (Android) lub z App Store (iOS). Następnie włączyć program i wybrać opcję “Utwórz nowe konto”. W dalszej kolejności wystarczy już tylko wpisać swój numer telefonu, utworzyć hasło, a także podać imię i nazwisko, pod którym będziemy widoczni dla innych użytkowników. Możemy również dodać nasze zdjęcie lub awatar. 

Messenger bez facebooka

Osoby z naszej książki adresowej, które mają zainstalowanego Messengera od razu wyświetlą się nam na liście. Nie musimy więc dodawać kontaktów ręcznie.

Co oferuje Messenger bez Facebooka - czy warto?

grupowa rozmowa - messenger bez facebooka

Nowy Messenger oferuje mnóstwo możliwości i ciekawych dodatków, co sprawia, że z pewnością warto z niego korzystać. Dzięki aplikacji możemy dzielić się z naszymi znajomymi zdjęciami i nagraniami wideo. Ponadto otrzymujemy możliwość prowadzenia grupowych konwersacji, połączeń audio i wideo oraz przesyłania naklejek. Zaktualizowany Messenger różni się więc od poprzedniej wersji jedynie formą logowania. 

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.