Migracja z systemu Android na iPhone’a – krok po kroku

Zmiana smartfona na nowy model wiąże się z koniecznością przenoszenia wielu danych, takich jak zdjęcia, kontakty, notatki czy dane z kalendarza. W obrębie tego samego systemu operacyjnego wszystko możemy zrealizować poprzez zalogowanie się na to samo konto Google i odtworzenie na nim kopii zapasowej. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy migrujemy z systemu Android na iPhone’a?

Użyj dedykowanej aplikacji

1. Migracja z systemu Android na iPhone’a – krok po kroku

Aby sprostać wyzwaniu migracji z systemu Android na iPhone’a, stworzono specjalną aplikację, która służy właśnie do tego celu. „Move to iOS” lub po polsku „Przenieś do iOS” jest kompatybilna z iPhone’ami pracującymi w iOS 9 lub nowszymi. Za jej pomocą można przenieść wiele cennych danych, takich jak zdjęcia, kontakty czy wiadomości tekstowe. Aplikacja nie może jednak przenieść wszystkich danych, dlatego część z nich trzeba będzie transferować ręcznie. Bezpośrednio z pamięci telefonu z Androidem na iPhone’a nie przegrasz choćby muzyki lub PDF-ów, ponieważ stosowane przez oba urządzenia pliki różnią się formatem.

Całkowicie niemożliwe okaże się przeniesienie także aplikacji, które nie są dostępne w systemie iOS lub wymagają płatnego dostępu. Co za tym idzie, będą one wymagać także ponownego zalogowania się po pobraniu.

Przed transmisją danych z Androida na iPhone’a warto także upewnić się, czy nowy sprzęt pomieści wszystkie pliki z nowego telefonu. Żaden iPhone nie dysponuje bowiem slotem na kartę pamięci, a są dostępne warianty z relatywnie małą pamięcią wewnętrzną, na przykład 32 GB.

Jak przenieść swoje dane z Androida na iPhone’a?

2. Migracja z systemu Android na iPhone’a – krok po kroku

1. Przełóż kartę SIM z telefonu z Androidem do iPhone’a

2. Włącz iPhone’a i przeprowadź na nim początkową konfigurację, aż do momentu, w którym zostanie wyświetlone okno „Aplikacje i dane”. Wybierz z niego opcję „Przenieś dane z Androida”.

3. Nawiąż połączenie z tą samą siecią Wi-Fi na obu telefonach. Na czas migracji warto także podłączyć oba urządzenia do ładowania.

4. Na telefonie z Androidem otwórz Sklep Google i pobierz z niego aplikację „Move to iOS”. Zainstaluj aplikację i uruchom ją po instalacji.

5. W uruchomionej na telefonie z Androidem aplikacji „Move to iOS” stuknij „Dalej”. Zatwierdź wyświetlone warunki użytkowania aplikacji.

6. Wybierz opcję „Znajdź swój kod”, która powinna być wyświetlana przez aplikację u dołu ekranu.

7. Na iPhonie również stuknij „Dalej”, wybierając opcję „Przenieś z Androida”. 8. iPhone powinien wyświetlić dziesięcio- lub sześciocyfrowy kod. Należy wpisać go na telefonie z systemem operacyjnym Android.

9. Smartfon pozwoli na wybranie danych do transferu. Wśród nich znajdują się m.in. zapisane w telefonie z Androidem kontakty, wiadomości tekstowe, zdjęcia, notatki czy zakładki w przeglądarce internetowej.

10. Po zaznaczeniu wszystkich pożądanych danych można stuknąć „Dalej”, inicjując tym samym transfer. W tym czasie nie używaj żadnego z urządzeń.

11. Gdy pasek transferu dobiegnie końca, wybierz opcję „Gotowe”.

12. Na iPhonie możesz teraz dokończyć standardową konfigurację urządzenia.

Jak przenieść muzykę i inne pliki na iPhone’a?

Użytkownicy smartfonów z Androidem, którzy przechowywali część plików w chmurze za pośrednictwem usług takich, jak Dysk Google lub Dropbox, z powodzeniem zainstalują te aplikacje także na iPhonie. Jednak część danych z Twojego smartfona z Androidem wymaga ręcznego transferowania. To na przykład pliki muzyczne, które różnią się formatem plików pomiędzy dwoma urządzeniami. Z kolei użytkownicy iPhone’ów z systemem iOS starszym niż 9 będą musieli dokonać ręcznego transferu wszystkich danych. Aby poprawnie je przenieść, należy dodatkowo posłużyć się komputerem.

1. Za pomocą kabla USB podłącz smartfon z Androidem do swojego komputera i skorzystaj z funkcji menedżera plików.

2. Wyszukaj pożądane pliki na swoim telefonie poprzez komputer. Mogą być to przykładowo pliki muzyczne znajdujące się w pamięci smartfona. Prawdopodobnie są one dostępne w folderze o nazwie „Music” lub podobnej.

3. Zaznacz te utwory muzyczne, które chcesz przenieść, a następnie przegraj je do dowolnego folderu na Twoim komputerze.

4. Odłącz smartfon od komputera i zamiast niego podłącz swojego iPhone’a.

5. Włącz na komputerze aplikację iTunes (jeśli jej nie posiadasz, pobierz ją z oficjalnej strony Apple, a następnie zainstaluj). Należy także zsynchronizować iPhone’a z aplikacją.

6. Przeciągnij pliki z wcześniej utworzonego na komputerze folderu do biblioteki iTunes. Jeśli są to pliki muzyczne, w aplikacji wybierz stosowną kategorię.

7. Na komputerze wybierz opcję „Synchronizuj”, aby nowa muzyka znalazła się na iPhonie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.