Motorola Droid Turbo 2 z technologią ShatterShield

Nie ma nic gorszego, niż pęknięty ekran w smartfonie, który sprawia, iż użyteczność takiego urządzenia drastycznie spada. Jednak aby uniknąć podobnych sytuacji, na rynku zakupić możemy różnego rodzaju etui, czy folie ochronne. Natomiast inżynierowie z Motoroli zapowiedzieli, że tego typu rozwiązania już wkrótce będą całkowicie zbędne. Firma zaprezentowała bowiem model Droid Turbo 2 – pierwszy smartfon z nietłukącym ekranem.

Nowe rozwiązanie, ochrzczone mianem ShatterShield, gwarantuje, że po upadku smartfona ze standardowej wysokości, na ekranie nie ma prawa pojawić się najmniejsze nawet pęknięcie. Gwarancja producenta obejmuje aż 4 lata, co pokazuje, że Motorola jest pewna swojej najnowszej technologii.

motorola droid turbo 2 shattershield

fot. wired.com

ShatterShield opiera się na pięciu warstwach zaprojektowanych i złożonych tak, by absorbować wszelkie mechaniczne uszkodzenia i uniemożliwić pęknięcie wyświetlacza. Podstawę stanowi więc aluminiowy rdzeń, który nadaje kształt i stanowi niejako szkielet i bazę dla innych elementów. Na nim zamontowany jest elastyczny wyświetlacz AMOLED. Jego struktura sprawia, że może on się lekko wyginać, dzięki czemu rozprasza energię kinetyczną podczas upadku. Następną warstwą jest podwójny panel dotykowy. Ze względu na fakt, iż jest to najczulszy i najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne element – w technologii ShatterShield montowane będą dwa panele. Dzięki temu, nawet jeśli jeden ulegnie uszkodzeniu w wyniku upadku, wciąż będziemy dysponowali drugim. Kolejną warstwą jest transparentna powłoka ochronna zabezpieczająca panel dotykowy. Dodatkowo wprowadzono ostatnią, piątą warstwę, mającą chronić ekran przed uszkodzeniami wynikającymi z codziennego użytkowania.

Oczywiście, gdy tylko Motorola wprowadziła nietłukący się ekran do sprzedaży, natychmiast znaleźli się dziennikarze i blogerzy, którzy za wszelką cenę chcieli możliwie jak najszybciej ekran potłuc. W sieci zatem bez problemu znajdziemy filmiki, na których użytkownicy rzucają telefonem, depczą go, przejeżdżają po nim rowerem, a nawet... tratują koniem. I choć ciężko nazwać to „codziennym użytkowaniem”, ekran działa w dalszym ciągu bez zarzutu. Wygląda więc na to, że ShatterShield w stu procentach spełnia oczekiwania.

motorola droid turbo 2 shattershield

fot. tabletowo.pl

Co z kolei można powiedzieć o podzespołach samego telefonu i o komforcie jego użytkowania? Sam 5,4-calowy ekran o rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli jest wprawdzie praktycznie niezniszczalny, lecz niestety zastosowana technologia nie jest jeszcze perfekcyjna. Odwzorowanie kolorów nie jest idealne, a także jasność ekranu pozostawia sporo do życzenia.

Wnętrze smartfona prezentuje się jednak przyzwoicie. Mamy do dyspozycji procesor Qualcomm Snapdragon 810 wspierany przez 3 GB pamięci operacyjnej. W zależności od modelu będziemy dysponować 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart SD. Dzięki technologii nano-coating urządzenie jest też odporne na zalanie wodą.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.