CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Motorola Moto E4 vs. Motorola Moto E4 Plus - różnice

Motorola Moto E4 czy Moto E4 Plus - czym się różnią i który wybrać? Trzeba przyznać, że ona modele wyglądają podobnie, ale jest kilka znaczących różnic, które warto znać. Sprawdziliśmy jakie ;)

Różnice pomiędzy Motorola Moto E4 i Motorola Moto E4 Plus

Motorola Moto E4, Motorola Moto E4 Plus, porównanie

Z wyglądu oba modele niewiele się różnią. Choć zdjęcie wskazuje, że Moto E4 nie ma fizycznego przycisku funkcyjnego, to w rzeczywistości jest on wbudowany tak samo, jak w drugim urządzeniu. Gdzie zatem szukać różnic zewnętrznych?

  • 1. 5-calowa Motorola Moto E4 jest mniejsza od Moto E4 Plus. Jej wymiary to 144,5 x 72 x 9,3 mm przy wadze 150 g. Model z plusem ma ekran 5,5 cala, waży 31 gramów więcej od E4 i mierzy 155 x 77,5 x 9,55 mm.
  • 2. Podstawowy model Moto E4 Ma na froncie wbudowany aparat z doświetleniem. Rozszerzona wersja posiada oba te komponenty plus dodatkową diodę informacyjną.

Tak naprawdę w wyglądzie nic szczególnie rozbieżnego nie znajdziemy. Oba telefony mają podobny design, ale znacznie różnią się parametrami technicznymi podzespołów.

  • 1. Procesory w modelach są takie same, ale pojemność pamięci o swobodnym dostępie. Moto E4 posiada wbudowaną jednostkę 2 GB, a w modelu E4 Plus znajdziemy 3 GB RAM.
  • 2. Podstawowa wersja Motoroli ma wbudowane 16 GB ROM. Moto E4 Plus ma dwukrotnie zwiększoną pojemność pamięci flash.
  • 3. Matryca 8 Mpix i f/2.2 to cechy kamerki głównej w E4. Model z plusikiem ma aparat z jaśniejsza przesłoną (f/2.0) oraz o rozdzielczości 13 Mpix.
  • 4. Bateria w Motoroli Moto E4 Plus ma pojemność aż 5000 mAh. Mniejsza siostra E4 ma ogniwo 2800 mAh.

Do różnic oczywiście trzeba doliczyć cenę. Podstawowy wariant został wyceniony na 149 euro, a rozszerzony na 199 euro. Warto też wspomnieć, że niektóre modele będą posiadały czytnik linii papilarnych. Dostępność takich wersji nie jest jednak określona przez producenta. Wiadomo jedynie, że trafią do wybranych krajów i operatorów.

Dedykowane etui na telefony Motorola

Motorola Moto E4 i Motorola Moto E4 Plus to dwa różne smartfony i niektóre akcesoria mogą nie pasować na oba modele jednocześnie. Tak jest na przykład z pokrowcami na telefon, które mają dedykowany rozmiar oraz kształt. Dlatego warto znać dokładną wersję urządzenia, by kupić dobrze dopasowaną obudowę czy szkło hartowane. W naszym sklepie znajdziesz zarówno etui na Moto E4, jak i obudowy na Moto E4 Plus. Polecamy również case do innych smartfonów marki Motorola.

Szeroki wybór etui na Motorola Moto E4Szeroki wybór etui na Motorola Moto E4 Plus

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (25)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.