Motorola Moto E5 i Motorola Moto E5 Plus - porównanie

Firma Motorola oficjalnie zaprezentowała dwa modele linii E piątej generacji. Czy budżetowe smartfony Moto E5 i Moto E5 Plus znacząco różnią się od siebie? Sprawdziliśmy!

Różnice pomiędzy Motorola Moto E5 i Motorola Moto E5 Plus

Różnice pomiędzy Motorola Moto E5 i Motorola Moto E5 Plus

Wizualnie smartfony różnią się przede wszystkim wielkością. By sprawdzić, który smartfon jest lepszy przyjrzeliśmy się parametrom technicznym obu modeli.

• Moto E5 jest mniejszy od wersji z plusem i mierzy 154,40 x 72,20 x 8,95 mm. E5+ ma wymiary 160,90 x 75,30 x 9,35 mm.

• W podstawowej wersji odnajdziemy 5,70-calowy ekran IPS LCD. E5 Plus wyposażony został w wyświetlacz IPS LCD o 6,00-calowej przekątnej, ale w obu przypadkach rozdzielczość ekranu to 720 x 1440 pikseli.

• Bateria Moto E5 ma pojemność 4000 mAh. W większym modelu znajduje się akumulator o pojemności 5000 mAh.

• Wersja podstawowa trafiła na rynek z 16 GB pamięci na pliki i 2 GB RAM. E5 Plus do nabycia jest w wersji z 16 lub 32 GB ROM i 2 lub 3 GB RAM.

• Moto E5 posiada aparat główny o matrycy 13 Mpx, z LEDem, AF, i f/2.0. Moto E5 Plus wyposażony został w kamerę główną o matrycy 12 Mpx, LED, funkcję AF, Laserowy AF i optykę f/2.0. Mimo matrycy o mniejszej rozdzielczości niż E5, model z plusem robi nieco ładniejsze zdjęcia dzięki większym pikselom, laserowemu pomiarowi i detekcji fazy.

• Przedni aparat Motoroli Moto E5 posiada matrycę 5 Mpx, LED i FF. Przednie oczko wersji z plusem wyposażone zostało w matrycę 8 Mpx, LED, FF i przysłonę f/2.2.

• Oba modele działają na procesorze Qualcomm Snapdragon 425 z taktowaniem 1,4 GHz i grafiką Adreno 308.

Okazuje się, że oba modele mają bardzo podobną specyfikację, a kluczowymi różnicami w przypadku smartfonów są wielkość wyświetlaczy, pojemność baterii i aparaty.

Szeroki wybór akcesoriów na modele Motorola

Niezależnie od wybranego modelu warto zadbać o jego ochronę przed uszkodzeniami. Dlatego też polecamy szeroki asortyment etui na Motorola Moto E5case’ów na Motorola Moto E5 Plus  dostępnych w sklepie etuo. W ofercie nie brakuje także szkieł i folii ochronnych i innych przydatnych akcesoriów na urządzenia Motorola.

Szeroki wybór etui na telefony Motorola Moto E5

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.