Motorola Moto E6 i Motorola Moto E6 Plus – porównanie

Motorola Moto E6 miała swój cichy debiut w lipcu bieżącego roku, pod wieloma względami stanowiąc udoskonaloną wersję swojego poprzednika Motoroli Moto E5. Zastosowano więc przede wszystkim wyższej klasy procesor oraz system, ograniczając jednak wielkość wyświetlacza oraz pojemność baterii. Zaledwie dwa miesiące później, na targach elektroniki IFA 2019, które odbyły się wrześniu, światło dzienne ujrzał udoskonalony model Moto E6, czyli Motorola Moto E6 Plus. Czym różnią się oba smartfony i który z nich stanowi lepszy wybór?

Motorola Moto E6 i Motorola Moto E6 Plus – różnice

Motorola Moto E6 i Motorola Moto E6 Plus – różnice

Już na pierwszy rzut oka widzimy wyraźną różnicę w wyglądzie Motoroli Moto E6 i Motoroli Moto E6 Plus. Wersja rozszerzona posiada niemal bezramkowy wyświetlacz, dzięki czemu obraz może wypełniać maksimum przewidzianej przestrzeni. Producent zrezygnował nawet z logo Motorola, które umieszczono w dolnej części ekranu Moto E6. Różni się także tył telefonów, ponieważ w nowszym modelu zastosowano podwójny aparat.

Jakie różnice występują w specyfikacji technicznej obu urządzeń? Jest ich naprawdę sporo. Przejdźmy do porównania tych parametrów, aby się przekonać.

• Moto E6 Plus jest nie tylko o niecałe 6 cm wyższa i 1 cm szersza od swojego podstawowej wersji. Model telefonu z września jest jednocześnie o niecałe 10 g lżejszy.

• Wybierając Motorolę Moto E6 Plus, otrzymujemy większy wyświetlacz, choć różnica nie jest znacząca (z 5,5 na 6,10”). Adekwatnie wzrosła też rozdzielczość do 720 x 1560 px.

• Motorola Moto E6 Plus może popisać się znacznie większą pamięcią wbudowaną. W przypadku wersji Moto E6 mamy do dyspozycji 16 GB, a w Moto E6 Plus wybieramy między 32 lub 64 GB. Rozszerzono także wielkość pamięci RAM, ponieważ w przypadku Moto E6 Plus dostępny jest wariant z 4 GB.

• Oba urządzenia czytają te same formaty kart pamięci, jednak w Moto E6 Plus podwojono ich maksymalną pojemność z 256 do 512 GB.

• Kolejne różnice dotyczą serca telefonu, czyli procesora Qualcomm Snapdragon 435 8940 w Moto E6 i wydajniejszego MediaTek Helio P22 MT6762. W telefonach zastosowano także odmienne procesory graficzne: Adreno 505 w Moto E6 i PowerVR GE8320 w E6 Plus.

• Wersja rozszerzona posiada DualSIM, obsługując zarówno micro SIM, jak i nano SIM, podczas gdy w Moto E6 dostępny jest wyłącznie standard kart nano SIM.

• Nowa Moto E6 Plus ustępuje jednak swojej wersji podstawowej jakością nagrywanych filmów. W Moto E6 video ma rozdzielczość 1920x1080 px, a w Moto E6 Plus jest to 1280x720 px.

• Wersja Moto E6 Plus posiada dwa tylne aparaty wyposażone w lampę błyskową. Przedni aparat Moto E6 Plus posiada większą matrycę, oferując 8 Mpx, podczas gdy w modelu Moto E6 jest to 5 Mpx.

• Moto E6 Plus poskąpiono względem poprzedniej wersji magnetometru oraz czujnika grawitacyjnego, posiada ona jednak czytnik linii papilarnych.

Motorola Moto E6 i Motorola Moto E6 Plus – podsumowanie

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką różnicę cenową pomiędzy telefonami, która oscyluje wokół 200-300 zł, zdecydowanie bardziej warto kupić Motorolę Moto E6 Plus. Smartfon posiada na tyle znacznie estetyczniejszy design, że aż trudno uwierzyć w to, że jest zaledwie 2 miesiące młodszy od swojego poprzednika. Wygląd to jednak nie jedyna przewaga nad Motorolą Moto E6 – jej wersja rozszerzona jest po prostu wydajniejsza, ponieważ zastosowano w niej wyższej jakości procesor i przynajmniej dwa razy większą pamięć wewnętrzną. Na plus nowszej wersji przemawia także możliwość wyboru urządzenia z pamięcią RAM o wielkości 4 GB.

Szeroki wybór etui na telefon Motorola Moto E6Szeroki wybór etui na telefon Motorola Moto E6 Plus

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.