Motorola Moto G6 i Motorola Moto G6 Plus - porównanie

Rewolucyjna seria Moto G doczekała się premiery nowych przedstawicieli. Motorola Moto G6 i Moto G6 Plus mają potencjał na bycie bestsellerami. Czy smartfony znacząco różnią się od siebie? Sprawdziliśmy!

Różnice pomiędzy Motorola Moto G6 i Motorola Moto G6 Plus

Różnice pomiędzy Motorola Moto G6 i Motorola Moto G6 Plus

Smartfony wyglądają bardzo podobnie, największą wizualną różnicę stanowi wielkość urządzeń. Czy pod obudowami telefonów odnajdziemy więcej rozbieżności?

• Moto G6 jest mniejszy od wersji z plusem i mierzy 153,80 x 72,30 x 8,30 mm. Moto G6+ ma wymiary 160,00 x 75,50 x 8,00 mm.

• Wersja podstawowa otrzymała 5,70-calowy wyświetlacz. Moto G6 Plus wyposażony został w 5,90-calowy ekran, ale rozdzielczość w obu modelach to 1080 x 2160 px.

• Akumulator Moto G6 ma pojemność 3000 mAh. Moto G6 Plus posiada baterię o pojemności 3200 mAh.

• Mniejsza wersja dostępna jest z 32 lub 64 GB pamięci na pliki i 3 lub 4 GB RAM. Model z plusem trafił na rynek w opcji z 64 lub 128 GB ROM i 4 lub 6 GB RAM.

• Zarówno Moto G6 jak i Moto G6 Plus posiadają podwójny aparat tylny składający się z głównej matrycy 12 Mpx i dodatkowej matrycy 5 Mpx. Wersja z plusem wykorzystuje rozwiązanie Dual Pixel odpowiadające za szybsze ustawianie ostrości oraz nagrywa filmy 4K. Ponadto aparat Moto G6 Plus wyposażony został w funkcję AF i przysłonę f/1.7. Kamerka w modelu podstawowym różni się ciemniejszą przysłoną - f/1.8, brakiem wsparcia dla technologii Dual Pixel i brakiem możliwości nagrywania filmów 4K.

• Przedni aparat ma matrycę 8 Mpx, LED i optykę f/2.2 w obu urządzeniach.

• W Moto G6 odnajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 450 z taktowaniem 1,8 GHz i grafiką Adreno 506. Moto G6 Plus działa w oparciu o mocniejszy Qualcomm Snapdragon 630 z zegarem 2,2 GHz i grafiką Adreno 508.

• Model z plusem może poszczycić się modułem NFC, którego nie odnajdziemy w wersji podstawowej.

Zarówno Moto G6 jak i Moto G6 Plus oferują bardzo dobrą jakość w swojej klasie cenowej. W modelu z plusem odnajdziemy zdecydowanie lepsze parametry i nowsze technologie niż w wersji podstawowej.

Szeroki wybór akcesoriów na Motorola

Co prawda producent załączył do zestawu z telefonami przejrzyste, silikonowe etui, jednak użytkownikom preferującym oryginalne dodatki polecamy szeroką ofertę sklepu etuo. Kolorowe etui na Moto G6 ozdobione nadrukami pokrowce na Moto G6 Plus, folie i szkła ochronne oraz inne akcesoria, jak na przykład designerskie Pop Holdery zdecydowanie bardziej odzwierciedlą charakter nowych urządzeń Motorola.

Szeroki wybór etui na telefon Motorola Moto G6Szeroki wybór etui na telefon Motorola Moto G6 Plus

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.