Motorola Moto G8 Plus i Motorola Moto G8 Power – porównanie

Smartfony Motorola Moto G8 Plus i Motorola Moto G8 Power reprezentują niską półkę cenową, jednak nie można odmówić im funkcjonalności. Oba telefony charakteryzuje nowoczesny design i przyzwoite parametry, zarówno obliczeniowe, jak i fotograficzne. Czym jednak różnią się między sobą poszczególne modele i który z nich bardziej opłaca się kupić?

Motorola Moto G8 Plus i Motorola Moto G8 Power – specyfikacja techniczna

Motorola Moto G8 Plus i Motorola Moto G8 Power – porównanie

Choć zarówno Motorola Moto G8 Plus, jak i Motorola Moto G8 Power wyglądają estetycznie i nowocześnie, podstawowe różnice między smartfonami zauważymy już w ich wyglądzie. Moto G8 Plus ma nieco grubsze obramowanie ekranu i obiektyw aparatu po środku wyświetlacza z charakterystycznym notchem. W przypadku Moto G8 Power obiektyw przedniego aparatu umieszczono w lewym górnym rogu smartfona i nie zawiera on już notcha. Nieco inaczej prezentuje się także wnętrze urządzeń, które dostosowano do odmiennych preferencji użytkowników. Przejdźmy zatem do szczegółowej specyfikacji technicznej obu telefonów:

• Motorola Moto G8 Plus jest nieco mniejsza od Motoroli Moto G8 Power – posiada wyświetlacz o przekątnej 6,3”, a Moto G8 Power 6,36”. Wiąże się to z odrobinę niższą wagą Moto G8 Plus: 188 zamiast 197 g. Jakość obrazu obu smartfonów pozostaje jednak taka sama – posiadają wyświetlacze IPS TFT o rozdzielczości Full HD.

• Motorola Moto G8 Power, jak sama nazwa wskazuje, dysponuje większą baterią o pojemności 5000 mAh. W przypadku Moto G8 Plus bateria ma pojemność 4000 mAh. Oba telefony wykorzystują funkcję szybkiego ładowania TurboPower.

• Kolejna różnica między smartfonami dotyczy ich systemów operacyjnych. Motorola Moto G8 Plus pracuje w Androidzie 9.0 Pie, a Moto G8 Power w nowszym Androidzie 10.

• Osoby planujące korzystanie z funkcji DualSIM powinny wybrać Motorolę G8 Plus, ponieważ Moto G8 Power nie posiada tego rozwiązania.

• Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, znacznie lepiej prezentuje się Moto G8 Plus. Jej główny aparat posiada matrycę o wielkości 48 Mpx, podczas gdy w Moto G8 Power wynosi ona jedynie 16 Mpx. Na korzyść Motoroli Moto G8 Power może przemawiać jednak dostęp do czwartego obiektywu – Moto G8 Power posiada tylko trzy.

• Kolejna funkcja niedostępna w modelu Moto G8 Power, a za to dostępna w Moto G8 Plus, to łączność NFC.

Motorola Moto G8 Plus i Motorola Moto G8 Power – podsumowanie

Jak widać w powyższym porównaniu specyfikacji technicznej, Motorola Moto G8 Plus jest pod wieloma względami podobna do Motoroli Moto G8 Power. Smartfony korzystają przykładowo z tych samych procesorów, mają również taką samą pamięć wewnętrzną oraz pamięć RAM. Zasadnicze różnice dotyczą jednak ich dostępu do niektórych funkcji. Osoby, dla których ważne jest korzystanie z łączności NFC oraz trybu DualSIM, powinny wybrać Motorolę Moto G8 Plus.

Z kolei użytkownicy, dla których priorytetem jest duża pojemność baterii, mogą skłaniać się ku zakupie modelu Moto G8 Power. Warto wziąć pod uwagę także różnicę cenową pomiędzy smartfonami. Motorola Moto G8 Power jest nieco droższa od swojego poprzednika. Ponieważ jednak różnica cenowa nie jest znacząca i wynosi około 100-200 zł, nie powinna przesądzać o zakupie.

Szeroki wybór etui na telefon Motorola Moto G8 Plus

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.