MSA w Xiaomi - co to jest i jak wyłączyć?

Jako właściciel telefonu marki Xiaomi, Redmi albo POCO z całą pewnością warto poznać skrót MSA. Kryje się pod nim pełna nazwa MIUI System Ads, czyli dla wielu osób uciążliwe reklamy wyświetlane podczas korzystania z różnych funkcji smartfona. Na szczęście możesz skutecznie się ich pozbyć. Mamy dla Ciebie proste instrukcje, jak można to zrobić.

Na czym dokładnie polega MSA w Xiaomi?

1. MSA w Xiaomi - co to jest i jak wyłączyć?

MIUI System Ads to system spersonalizowanych reklam w smartfonach marki Xiaomi i jej sub-markach takich jak Redmi oraz POCO, czyli wszystkich telefonach pracujących w interfejsie MIUI. Ze względu na atrakcyjne ceny telefonów producenci zarabiają dodatkowo na wyświetlanych reklamach. Warto mieć jednak świadomość, że nie są one wcale obowiązkowe dla właścicieli smartfonów i jeśli ma się na to ochotę, można je wyłączać. Poniżej udzielamy prostych wskazówek, jak wyłączyć reklamy wyświetlane przez interfejs MIUI oraz dedykowane mu aplikacje.

Jak wyłączyć spersonalizowane propozycje reklam w MIUI?

Na samym początku warto wyłączyć spersonalizowane propozycje reklam w głównych ustawieniach telefonu. Możesz zrobić to od razu podczas pierwszej konfiguracji ustawień smartfona, ale także później – w każdej chwili, gdy zechcesz. Postępuj według poniższych kroków:

1. Otwórz ustawienia smartfona.

2. Przejdź do kategorii „Hasła i bezpieczeństwo”.

3. Wybierz zakładkę „Prywatność”.

4. Otwórz sekcję „Usługi reklam”.

5. Na liście odszukaj „Spersonalizowane propozycje reklam”.

6. Wyłącz tę funkcję, stukając w suwak obok tekstu.

Unieważnienie autoryzacji usługi MSA

W następnym kroku możesz wyłączyć reklamy aplikacji wyświetlane w folderach Twojego smartfona takich jak „Więcej aplikacji” oraz „Gry”. Żeby to zrobić:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Ponownie wybierz kategorię „Hasła i bezpieczeństwo”.

3. Przejdź do sekcji „Autoryzacja i unieważnienie”.

4. Na liście znajdź „MSA”.

5. Stuknij w suwak obok skrótu, aby wyłączyć tę usługę.

Producentowi smartfona nie jest na rękę Twoja decyzja, dlatego będzie próbował Cię od niej odwieść. Po wykonaniu powyższych kroków na ekranie telefonu może wyświetlić się okno o tytule „Unieważnienie autoryzacji”. Ponownie zatwierdź „Unieważnij” po kilkusekundowym odliczaniu.

Jak wyłączyć MSA w aplikacjach należących do MIUI?

Wcześniej zastosowanie się do dwóch powyższych instrukcji umożliwiało całkowite pozbycie się wszystkich reklam z telefonów Xiaomi, Redmi i POCO. Aktualnie nie jest to takie proste, ponieważ marki te osobno wyświetlają reklamy w aplikacjach systemowych. Jeżeli z nich korzystasz, reklamy mogą być dla Ciebie uciążliwe. Na szczęście w przypadku każdej aplikacji systemowej masz możliwość ręcznego wyłączenia reklam. Poniżej przedstawiamy, jak zrobić to krok po kroku na przykładzie najpopularniejszych aplikacji MIUI.

Wyłączanie reklam w Panelu sterowania Xiaomi

Panel sterowania Xiaomi to chętnie wykorzystywana aplikacja systemowa, która pozwala na sprawdzenie kluczowych parametrów działania smartfona. Przykładowo wyświetla informacje na temat baterii i umożliwia skanowanie urządzenia. Niestety oprócz tego prezentuje również reklamy MSA. Żeby je wyłączyć:

1. Otwórz aplikację Panel sterowania.

2. Stuknij ikonkę zębatki w prawym górnym rogu wyświetlacza.

3. Na dole wyświetlonej listy ustawień odhacz opcję „Otrzymuj propozycje”.

4. Gotowe – teraz reklamy nie będą wyświetlane w panelu.

Wyłączanie reklam w przeglądarce internetowej Xiaomi

Kolejna popularna aplikacja należącą do pakietu MIUI to przeglądarka internetowa Xiaomi. W niej również wyświetlane są reklamy MSA. Możesz je wyłączyć:

1. Otwórz aplikację przeglądarki.

2. Stuknij ikonkę swojego profilu użytkownika na dolnym pasku ekranu.

3. Otwórz ustawienia, stukając ikonkę zębatki w prawym górnym rogu wyświetlacza.

4. Przejdź do ustawień zaawansowanych.

5. Odhacz opcję „Pokaż reklamy”.

Wyłącz reklamy w Muzyce Xiaomi

Odtwarzanie muzyki poprzez dedykowaną aplikację Xiaomi może stanowić wygodne rozwiązanie, jednak wielu osobom przeszkadzają reklamy. Możesz wyłączyć ich wyświetlanie:

1. Uruchom aplikację Muzyka.

2. Stuknij ikonkę suwaków w lewym górnym rogu wyświetlacza.

3. Wybierz opcję „Ustawienia”.

4. Przejdź do sekcji „Ustawienia zaawansowane”.

5. Odznacz opcję „Pokaż reklamy”.

Wyłączanie reklam w aplikacji Wideo Xiaomi

Podobnie jak w przypadku odtwarzacza muzyki tak samo aplikacja Wideo Xiaomi wyświetla reklamy MSA. Żeby je wyłączyć:

1. Otwórz aplikację Wideo.

2. Stuknij 3 kropki w prawym górnym rogu ekranu.

3. Wybierz kategorię „Ustawienia”.

4. Odznacz opcję „Spersonalizowane rekomendacje”.

Wyłącz reklamy w aplikacji Pobrania

Na liście chętnie używanych aplikacji systemowych Xiaomi często znajdują się Pobrania. Jeżeli przeszkadzają Ci w niej reklamy:

1. Otwórz aplikację Pobrania.

2. Stuknij ikonkę ustawień w prawym górnym rogu ekranu.

3. Odznacz opcję „Pokaż polecaną zawartość”.

Wyłączanie MSA w MIUI – podsumowanie

Jeżeli korzystasz z innych aplikacji systemowych MIUI, które nie zostały wymienione w niniejszym artykule, wyłączanie ich przebiega na podobnych zasadach, co we wspomnianych powyżej. Pamiętaj, że wyłączenie usług MSA w Twoim telefonie gwarantuje Ci nie tylko komfort w postaci braku reklam. Udostępniasz również wielkim korporacjom mniej poufnych danych na swój temat.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.