Nadchodzi smartfon z najlepszym aparatem? 9 obiektywów w telefonie Light.

Firma Light pracuje nad stworzeniem smartfona z najbardziej zaawansowanym aparatem mobilnym. Jeden z testowanych prototypów ma aż 9 obiektywów. Co wiemy o innowacyjnej technologii i jakie zmiany czekają rynek smartfonów?

W jakim celu Light stosuje aż 9 obiektywów?

Zamiast jednego dużego aparatu, producent testuje rozwiązanie z 9 mniejszymi obiektywami posiadającymi odrębne matryce. Ma to zapewnić jakość zdjęć na takim poziomie jaką gwarantują lustrzanki, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia. W prototypie nowego smartfona obiektywy umieszczono pod różnymi kątami, a urządzenie wykorzystuje dane zbierane przez kilka aparatów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać zdjęcia o wysokiej szczegółowości (finalnie fotki mają mieć 64 Mpix), płytką głębię ostrości i doskonałą jakość w trudnych warunkach oświetleniowych.

Kiedy smartfon pojawi się w sprzedaży?

light L16

Light wierzy, że projektem zainteresuje się chiński Foxconn. Prezentacja innowacyjnego smartfona ma się odbyć jeszcze przed końcem 2018 roku. Warto wspomnieć, że Light zastosował już podobną technologię z kilkunastoma obiektywami w aparacie Light L16, który na dzień dzisiejszy kosztuje 2050 euro (9000 zł).

Można więc przypuszczać, że gdy smartfon z dziewięcioma aparatami w pojawi się w sprzedaży, jego cena będzie wysoka.

*Zdjęcie pochodzi z portalu: mobilny-ranking.pl

Czy smartfon z 9 obiektywami odmieni rynek smartfonów?

smartfon fotografia

Aparat w nowym smartfonie nie będzie tak zaawansowany jak ten w L16, ponieważ nie pozwolą na to kompaktowe rozmiary telefonu. Nie wiadomo też, czy rozwiązanie okaże się lepsze od tych stosowanych obecnie w smartfonach.

Fotografia mobilna różni się od tej w lustrzankach i często nie da się ocenić jakości zdjęć jedynie po rozdzielczości, optyce czy nawet liczbie aparatów. W smartfonach ogromną rolę spełnia oprogramowanie. Modele takie jak Huawei P20 Pro czy Galaxy S9+ robią doskonałe zdjęcia za sprawą dopracowanego do perfekcji software’u, który powstał w wyniku wieloletniej pracy i zdobytego doświadczenia.

Light dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze smartfonami i nie wiadomo czy uda mu się pokonać rynkowych liderów. Mamy jednak nadzieję, że Light odniesie sukces na rynku, ponieważ jako jedna z nielicznych firm stawia na rozwój innowacyjnych technologii i autorskich pomysłów.

etui na telefon sprawdź

Okładka: komorkomania.pl

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (25)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.