Najbardziej oczekiwane gry 2016!

Każdego roku wydawane są dziesiątki tysięcy gier i aplikacji służących do rozrywki. Największe firmy komputerowe przygotowują tytuły, które mają przejść do historii – i rzeczywiście co roku pojawia się kilka, kilkanaście prawdziwych perełek, które na długo pozostają zapamiętane w świecie graczy. W 2016 zapowiada się kilka naprawdę niezwykłych produkcji, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim skupiliśmy się na grach mających pojawić się na początku roku – tu bowiem mamy potwierdzoną datę premiery. Oto nasza lista:

Tom Clancy's The division – 8 marca
Gry spod znaku Tom Clancy to zwykle świetne połączenie strzelanek i gier taktycznych. Marka ma na koncie sporo rewelacyjnych tytułów, a i tym razem zapowiada się niezwykła rozgrywka. W tym wypadku poruszamy się po postapokaliptycznym Nowym Jorku. Ludzkość została przetrzebiona przez nieznanego wirusa, a pozostałe resztki i enklawy ludzkości to najczęściej agresywne, niebezpieczne gangi. Po drugiej stronie jesteśmy my – agenci tajnej rządowej komórki. Gra ma łączyć elementy taktyczne, surwiwalowe z dynamiczną strzelanką.

Tom Clancy's The division

fot. poststupid.com

 

Far Cry Primal – 23 lutego
To kolejna odsłona gry z serii Far Cry i zapowiada się doprawdy przełomowo. Przede wszystkim z powodu dość nietypowego settingu – otóż rzecz dzieje się w czasach prehistorycznych. Zamiast pistoletów, potężnych karabinów, czy ładunków wybuchowych, będziemy musieli używać kamiennej siekierki i prymitywnego łuku, co całkowicie zmienia charakter rozgrywki. Ważną innowacją ma być rozbudowany system tworzenia przedmiotów.

Far Cry Primal

fot. gry-online.pl

 

Warhammer: Total War – 28 kwietnia
Gry z serii Total War to praktycznie zawsze murowany sukces. Od pierwszego, absolutnie rewelacyjnego Shogun Total War firma regularnie powraca do serii, prezentując kolejne odsłony. Najnowsza też zapowiada się jako komercyjny sukces – tu bowiem gra osadzona będzie w realiach Starego Świata uniwersum Warhammera. Marka Warhammera wiedzie prym w świecie gier RPG oraz figurkowych gier bitewnych, wspierana przez serię książek, gier karcianych, czy planszowych – każdy fan Warhammera z pewnością niecierpliwie czeka na wirtualną odsłonę swojego ulubionego świata fantasy.

Warhammer: Total War

fot. naekranie.pl

 

Assassin's Creed Chronicles: Russia – 9 lutego
Seria gier o Asasynach to jedno z najbardziej znanych i najlepiej rozpoznawalnych dzieci Ubisoft. Seria pozwala nam na przeniesienie się w przeszłość i wcielanie w postaci naszych przodków. Dotychczas zwiedziliśmy Ziemię Świętą, renesansowe Włochy i Turcję, Amerykańskie Kolonie, Karaiby, Chiny, Francję u progu rewolucji i wiktoriański Londyn. Póki co, na 2016 oficjalnie zapowiedziano jedynie nieco krótszą wersję z serii Chronicles, gdzie będziemy mieli okazję bliżej przyjrzeć się rewolucji bolszewickiej, ale na jesieni możemy spodziewać się kolejnej, pełnoprawnej odsłony gry. Gdzie i kiedy przyjdzie nam walczyć o wolność – tego jeszcze nie wiadomo.

Assassin's Creed Chronicles: Russia

fot. miastogier.pl

 

ZDJĘCE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY SPLAY.PL.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (29)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.