Najciekawsze gry na urządzenia mobilne

W ostatnim czasie pojawiło się wiele nowych i ciekawych gier na urządzenia mobilne. Sporo starszych bestsellerów jest także w promocjach na Google Play. Sprawdziliśmy co jest na topie i co warto pobrać, by odprężyć się po pracy ;)

Oczywiście na pierwszej pozycji trzeba postawić Pokemon Go. Choć są problemy z serwerami od przeciążenia, to jednak gra potrafi mocno wciągnąć. Gdy kilka lat temu aplikacja była zapowiadana, z miejsca ogłoszono ją hitem. Co specyficznego ma w sobie prócz, rzecz jasna, postaci i fabuły ze znanego serialu animowanego? Gra zaprojektowana jest z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. To świetna rozrywka w stylu RPG połączona z najnowszaą technologią. Nawet jeśli nie przepadamy za Pokemonami, to samo połączenie wirtualnego i realnego świata sprawi, że spędzimy wiele czasu na łapaniu tych cudacznych zwierzaków. Aplikacja ofinalnie dostępna jest już w polskich sklepach i można ją bez poroblemu ściągnąć na smartfona.  

gra Pokemon Go 

Final Fantasy zna praktycznie każdy gracz, a przynajmniej ze słyszenia. VII odsłona, która trafiła jakiś czas temu na urządzenia mobilne, jest właśnie w promocji na Google Play. Choć na telefonie czy tablecie trochę inaczej wygląda rozgrywka, to jednak jest to pozycja, która wypada świetnie w porównaniu z innymi aplikacjami typu jRPG. Trzeba jednak pamiętać, że sama aplikacja zajmuje co najmniej 2GB pamięci operacyjnej i aż 4GB wolnej przestrzeni, więc aby oddać się przyjemności, trzeba mieć naprawdę dobry smartfon lub tablet.

Final Fantasy 

Dla osób, które nie bardzo lubią gry oscylujące wokół gatunku RPG, mamy inną pozycję. Monument Valley to niebanalna zabawa logiczna, która swoją grywalnością podbiła serca wielu graczy. Rozgrywka polega na pomocy niemej księżniczce przejść przez surrealistyczny świat za pomocą iluzji i zmiany otoczenia. Jeśli ktoś nie lubi mocno przeładowanych grafik z mnóstwem zbędnych dialogów, to powinien zainstalować apkę.

 

Fani piratów i rozgrywek taktycznych powinni zainteresować się pozycją Age of Pirates Elite. Jest to strategia turowa na zasadach RPG, gdzie wcielamy się w rolę kapitana pirackiej łajby. Fantastyczna rozrywka, gdzie każdy ruch ma znaczenie i działa na świat wokół. Od samego gracza zależą losy walk, grabieży a nawet nastawienia załogi do swojego kapitana. Jeśli nie wiesz czy gra będzie dla ciebie odpowiednia, producent daje możliwość pobrania darmowej wersji Age of Pirates RPG.

 

 

Okładka i zdjęcia: pixabay.com, play.google.com

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.