Najdroższe smartfony świata

Najnowocześniejsze smartfony, flagowce z potężnymi układami i markowym designem nie należą do gadżetów z dolnych półek cenowych. Są oznaką statusu, wysokiej pozycji i niemałych zarobków. Co jeżeli pieniądze nie grają roli i chcemy mieć jedyny w swoim rodzaju telefon?

Przegląd zacznijmy od urządzenia marki Gresso – Luxor Las Vegas, które wyszło w dwóch wersjach. Mamy tu do czynienia z telefonem biznesowym wykonanym z tytanu, obudowa obłożona jest 200-letnim drewnem African Blackwood, a dodatkowo wprawiono w nią szafir. Ten niebanalny produkt możemy nabyć już za około 4 000 $. Sporo? To przyjrzyjmy się jego droższemu bratu, który został wzbogacony o elementy wykonane ze złota, w klawiaturę wprawiono szafiry, zaś wisienkę na torcie stanowią diamenty. Cena tego telefonu przekracza milion dolarów, choć realna cena może jednak być znacznie większa ze względu na wartość kolekcjonerską – wyprodukowano bowiem jedynie trzy egzemplarze!

smartfon goldwish 

W czołówce znajduje się również GoldVish Le Million. Wprawdzie nie należy do najnowszych i najnowocześniejszych. Został bowiem wydany w 2008 roku, jednak przez długi czas był najdroższym telefonem w historii. Urządzenie pokryte jest 18-karatowym złotem, wysadzanym diamentami i wyłożone wężową skórą. Jeśli dorzucimy do tego fakt, że wykonana jest z najwyższej klasy podzespołów zmontowanych przez szwajcarską firmę, to nikogo nie powinna dziwić cena. A wbrew nazwie nie jest to milion dolarów – cena przekracza 1 400 000$.

Apple iPhone 

Jednak absolutnym mistrzem w produkcji drogich gadżetów pozostaje Apple. Nie chodzi tu o to, że nawet najprostsze wersje iPhone'a są dość wysoko wyceniane. Chodzi o to, że wzbogacone, spersonalizowane wersje są niebotycznie drogie. IPhone 3G Kings Button nazwę zawdzięcza pojedynczemu, pięknemu diamentowi, który spełnia funkcję przycisku „Home”. Ponadto, telefon może poszczycić się 18 karatami żółtego, białego oraz różowego złota, a koszt urządzenia to około 2 500 000 $. Jego nieco młodszy brat – iPhone 3GS Supreme Goldsticker – też ma się czym poszczycić. 271 gramów 22 karatowego złota w towarzystwie 136 diamentów naprawdę robi wrażenie. Dech zapiera również cena – 3 200 000 $.

Apple iPhone 4 

Niewiele telefonów jednak może przebić iPhone 4 Diamond Rose. Nazwa nieprzypadkowo nawiązuje do diamentu, bowiem w obudowie znajduje się ich prawie pół tysiąca. Cena przekracza
8 000 000 $. Dlatego jedyną rzeczą, jaka może przebić iPhone'a 4„diamentową różę” jest... iPhone 5. Wersja ochrzczona nazwą Black Diamond została wyprodukowana w jednym egzemplarzu. Telefon wyposażono w szafirowe szkło, 135 gram 24-karatowego złota i ponad pół tysiąca diamentów. Sama nazwa nawiązuje do czarnego diamentu wprawionego w przycisk „Home”. Ile kosztuje tak spersonalizowany iPhone? Około 15 000 000 $. Jeśli więc dysponujesz taką kwotą, Apple stworzy takie arcydzieło w około 9 tygodni.

Najnowsza, szósta odsłona iPhone'a nie doczekała się jeszcze oficjalnej, spersonalizowanej wersji, aczkolwiek patrząc na ceny jego starszych poprzedników, możemy się wkrótce spodziewać kolejnego rekordu w kategorii najdroższych smartfonów.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.