Najlepsze aplikacje dla mam

Nowoczesne technologie są niezwykle przydatne w zmaganiach z codziennymi macierzyńskimi wyzwaniami. Przedstawiamy trzy najlepsze i darmowe aplikacje na Androida oraz iOS, które ułatwią życie każdej młodej mamie.

Baby Manager - dzienniczek dziecka

telefon i dziennik

Baby Manager to dziennik poczynań dziecka, który umożliwia między innymi zapisywanie pór karmienia, przewijania i spania. Przy opcji karmienia możliwe jest oznaczanie piersi, ilości pokarmu podawanego w butelce oraz posiłków stałych. Istotnym udogodnieniem jest dostępny przy opcji snu licznik czasu.

Dodatkowo program umożliwia sporządzenie dowolnych notatek do każdej aktywności. Informacje można w łatwy sposób przesłać pocztą elektroniczną do partnera czy niani. Sporo miejsca poświęcone jest części poradnikowej. Aplikacja pomaga zrozumieć rytm dnia dziecka, co ułatwia zaplanowanie opieki.

BabyCam - Baby Sleep Monitor & Nanny Cam - cyfrowa niania

telefon jako niania elektroniczna

Darmowa aplikacja na telefon, która pełni rolę cyfrowej niani. Program wykorzystuje dwa urządzenia mobilne - jedno cały czas nagrywa niemowlę za pomocą kamery, a drugie odbiera obraz i dźwięk z pokoju dziecka. Aplikacja może działać zarówno z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, jak i technologii 3G.

Plusem oprogramowania jest możliwość uspokajania dziecka przez słuchawkę. Aby smartfon w pokoju malucha stabilnie nagrywał obraz, można umieścić urządzenie w stacji dokującej lub selfie sticku ze statywem.

White Noise Lite - generator kojących dźwięków

telefon z aplikacją generującą dźwięki

Długotrwałe próby uśpienia dziecka oraz nieprzespane noce to problem znany wszystkim rodzicom. Nie od dziś wiadomo, że maluchy dużo szybciej zasypiają przy włączonym odkurzaczu, suszarce do włosów czy innych urządzeniach generujących szumy.

Na szczęście dzięki aplikacji na telefon White Noise Lite, nie trzeba już nadmiernie eksploatować sprzętu AGD znajdującego się w domu. Program oferuje aż 40 różnych dźwięków, spośród których na pewno znajdzie się ten, który zapewni Twojemu dziecku zdrowy, błogi sen.

akcesoria gsm sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.