CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Najlepsze telefony do robienia selfie

Selfie to jedno z najpopularniejszych słów zeszłego roku, jednak moda na ten rodzaj autoportretu nie traci na sile. Producenci smartfonów obserwują trendy i starają się dostosować do wymagań społeczeństwa, przez co stale pojawiają się ulepszane modele z jeszcze większą gamą funkcji. Jednak w tym artykule skupimy się przede wszystkim na narzędziach do robienia zdjęć. Poznaj przykłady smartfonów, dzięki którym zrobisz rewelacyjne selfie ;)

Samsung Galaxy J5 i J7

Smartfony Samsunga zwróciły naszą uwagę przednią szerokokątną kamerą o rozdzielczości 5 megapikseli z lampą doświetlającą LED. Dodatkowo posiadają aplikację z korektą autoportretów. Użytkownicy mają możliwość robienia selfie w ciemności. Zadbano również o sporą ilość dodatków do selfie, między innymi upiększanie twarzy oraz opcja robienia panoramy.

HTC EYE

HTC Eye, którego jednym z haseł reklamowych jest właśnie selfie dedykowany jest do osób, którym szczególnie zależy na wielu megapikselach w przedniej kamerce. Posiada dwa wbudowane 13 megapikselowe sensory BSI. Jednak nas najbardziej interesuje to, co ma do zaoferowania przednia kamerka. Charakteryzuje ją szerokokątna optyka 22 mm o jasności f/2.2. Przedni aparat obsługuje autofokus, a także zapewnia możliwość nagrywania w jakości 1080p. Do tego dochodzą podwójne lampy diodowe oraz tryb HDR.

Sony Xperia C4

Kolejny smartfon z wbudowaną diodą frontową LED. Sony podchwyciło modę na popularne selfie i poszło za ciosem tworząc idealny smartfon do robienia zdjęć z ręki. W smartfonie C4 przedni aparat o rozdzielczości 5 megapikseli Exmor R robi idealne selfie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Kamerka została wyposażona w tryb HDR oraz funkcje rozpoznawania sceny. Tak jak w przypadku J5 czy J7 pojawiają się mnóstwo aplikacji upiększających zdjęcia, w tym Portrait Retouch, które jedno zdjęcie wykonuje stosując dziesięć różnych efektów. Natomiast Timeshifft w ciągu dwóch sekund może wykonać około 31 zdjęć.

Asus Zenfone Selfie

Całkowita rewolucja wśród frontowych kamerek. Asus wyposażył swój model w 13 megapikselowy aparat z przesłoną f/2.2 i podwójną diodą LED oraz szerokokątnym obiektywem (88 stopni). Aparat posiada również laserowy autofokus. Cała specyfikacja sprawia, że Asus stanie się ulubionym modelem spośród fanów selfies. Wkońcu już sama nazwa modelu wskazuje jego główne przeznaczenie ;)

LG G4

Przedni aparat został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli. Pojawia się funkcja Gesture Interval Shot, co umożliwia wykonanie ciągu czterech zdjęć w odstępie dwóch sekund. Aby ją uruchomić wystarczy tak jak w poprzednich modelach otworzyć, a następnie zamknąć dłoń przed obiektywem. Kolejną funkcją jest lampa imitująca światło stałe. Dzięki niej w trakcie robienia zdjęć na naszą twarz pada biało-różowe światło co powoduje ładniejszy efekt końcowy ;)

*LG G4 to model, który pobił rekord Guinnessa jeśli chodzi o ilość zrobionych zdjęć. W trakcie bicia rekordu, które miało miejsce w Mexico City w ciągu dwóch godzin zrobiono 746 selfie! Średnio zdjęcie robiono co 10 sekund, a sam smartfon nie wymagał podładowania baterii ;)

 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.90 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.