Najlepszy telefon dla Twojego biznesu

Producenci telefonów starają się dostosować do potrzeb użytkownika. Można więc znaleźć na rynku telefony dla seniorów - z czytelnym wyświetlaczem, dużymi literami i uproszczonym interfejsem. Mamy też telefony typowo młodzieżowe, z możliwością instalacji wielu aplikacji, mnóstwem pamięci do przechowywania zdjęć i muzyki, oraz atrakcyjnym wyglądem. A za jakim telefonem powinniśmy się rozejrzeć, jeśli planujemy wykorzystać go do prowadzenia biznesu?

telefony dla biznesu 

Oczywiście, osobiste preferencje i specyfika naszego biznesu jest bardzo istotna. Jednak pewne funkcje są po prostu niezbędne. Dlatego oczywistym wyborem będzie smartfon - telefon bez systemu operacyjnego będzie po prostu całkowicie niepraktyczny. Wybór systemu operacyjnego, to oczywiście kwestia indywidualnego podejścia, ale warto sprawdzić dostępność na przykład pakietów biurowych, programów do obsługi poczty, czy innych istotnych dla nas aplikacji na poszczególne platformy. Tu warto zwrócić uwagę szczególnie na programy do odczytywania i edycji plików w formatach: doc, .odt oraz .pdf - są to bowiem najpopularniejsze formaty, w których zapisywane są dokumenty.

Kolejnym kluczowym elementem jest dostęp do sieci - to absolutna podstawa. Na szczęście obecnie większość smartfonów obsługuje moduł 3G, który zapewnia przyzwoitą łączność. Warto też, by telefon miał możliwość nie tylko łączenia się z zewnętrznymi sieciami Wi-Fi, ale mógł też uruchomić funkcję routera Wi-Fi. Może się ona okazać bardzo przydatna, gdy będziemy potrzebowali na przykład skorzystać z internetu na laptopie podczas podróży. Dobrym pomysłem jest również wybór telefonu wyposażonego w Bluetooth, dzięki czemu bez problemu podłączymy do niego na przykład słuchawkę bezprzewodową, która potrafi być niezastąpiona podczas jazdy samochodem lub w przypadku, gdy podczas rozmowy z klientem musimy przejrzeć stos dokumentów. I choć większość dobrej klasy urządzeń posiada te funkcje w standardzie, warto się za każdym razem upewnić.

Choć podstawą biznesu jest rozmowa, najlepiej osobista, to jednak do szybkiego przesyłania informacji najlepiej nadaje się e-poczta. Dlatego nasz biznesowy telefon musi być wyposażony w oprogramowanie pozwalające na sprawną synchronizację z pocztą internetową. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli na bieżąco kontrolować napływ nowych zleceń, czy zamówień, ale też szybko reagować na zgłaszane problemy.
telefony dla biznesu 

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest kwestia baterii. Intensywnie użytkowany smartfon zużywa wiele energii, a nie ma nic gorszego, niż telefon, który wyłącza się w środku ważnej rozmowy. Niestety, jeśli decydujemy się na duży wyświetlacz i szybki procesor, musimy liczyć się ze zwiększonym zużyciem prądu. Można więc wyposażyć się w dodatkowy power bank.

Przy wyborze telefonu dla naszego biznesu pamiętajmy o jednym. Jest to nasze mobilne narzędzie pracy, warto więc zrezygnować z funkcji rozrywkowych na rzecz pragmatyzmu.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.30 / 5.0 (28)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.