Nokia 5 i Nokia 6 - różnice

5 i 6 to dwa nowe smartfony Nokii, które stały się popularne na długo przed ich oficjalnym debiutem na rynku. Producent przyszykował swoje produkty tak, by trafiły w gusta różnych odbiorców. Sprawdziliśmy, czym różnią się od siebie oba telefony.

Różnice między Nokia 5 i Nokia 6

Nokia 5 i Nokia 6 - porównanie

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, bardzo łatwo odróżnić oba modele, patrząc na ich tylne panele.

  • 1. Nokia 5 ma znacznie dłuższy panel, na którym umieszczony jest aparat oraz dioda doświetlająca.
  • 2. W Noki 6 producent postanowił podkreślić paski antenowe. W Nokii 5 nie znajdziemy tego rodzaju zdobienia.
  • 3. Nokia 5 jest delikatnie mniejsza od modelu z wyższym numerem. Jej wymiary to 149,7 x 72,5 x 8,05 milimetrów. Nokia 6 mierzy 154,00 x 75,80 x 8,40 mm.

Ze znaczących różnic w wyglądzie, nic więcej nie znajdziemy. Jednak wewnątrz jest ich jeszcze kilka.

  • 1. Noka 5 ma ekran o przekątnej 5,2 cala z rozdzielczością 720 x 1280 pikseli. Nokia 6 otrzymała 5,5-calowy panel z jakością 1080 x 1920 pikseli.
  • 2. W modelu 5 wbudowano 2 GB RAM i 16 GB ROM. Nokia 6 dostępna jest w dwóch wariantach: 3 GB RAM i 32 ROM lub 4 GB podstawowej pamięci cyfrowej i 64 GB pamięci flash.
  • 3. Telefony różnią się także matrycami tylnych aparatów. Kamerka w Nokii 6 jest “oczko” 16 Mpix. Nokia 5 posiada matrycę 13 Mpix.

Tak naprawdę, Nokia 5 to mniejsza wersja szóstki - same smartfone róznią się małymi detalami. Warto jeszcze wspomnieć o cenach premierowych obu smartfonów. Podstawowa wersja Nokii 6 została wyceniona na 229 Euro (rozszerzona - 299 Euro). Z kolei Nokia 5 ma kosztować 189 Euro.

Dedykowane etui na telefony Nokia

Mimo tak niewielkich różnic, warto znać swój model telefonu. Przydaje się to podczas chęci zakupu dodatkowych akcesoriów, gdyż wiele z nich ma spersonalizowany kształt i właściwości. Tak jest w przypadku pokrowców na smartfony - są one dopasowane pod kątem wielkości danego smartfona i umiejscowieniem jego komponentów. W naszym sklepie już dostępne są etui na telefon Nokia 5, a niebawem pojawią się także pokrowce do Nokii 6! Zachęcamy do sprawdzenia oferty na obudowy do telefonów :)

Etui na telefon Nokia 5

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.50 / 5.0 (15)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.