Nowe aktualizacje oprogramowania iOS

Cechą, za którą użytkownicy produktów Apple kochają swoją firmę, jest występowanie częstych, a jednocześnie sporo wnoszących aktualizacji. W styczniu zaprezentowano wersję iOS 9.3 z szeregiem nowych, interesujących funkcji. Oto kilka z nich:

Tryb nocny – smartfon pobiera informacje dotyczące lokalizacji użytkownika, sprawdzając czas wschodu i zachodu słońca w danym miejscu. Następnie dostosowuje ustawienia wyświetlacza do panujących warunków. Badania wskazują bowiem, że niebieskie światło (czyli światło o niskiej temperaturze barwowej) źle wpływa na naszą percepcję po zmroku i nierzadko może powodować poważne problemy z zaśnięciem. Kiedy więc zbliża się wieczór, smartfon może automatycznie zmienić ustawienia na bardziej przyjazne dla oczu, przestawiając kolory na nieco „cieplejsze” i mniej męczące.

iOS 9.3

fot. cultofmac.com

Aktualizacja programu Notatki pozwala na dodatkowe zabezpieczenie wybranych wpisów. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie miał okazji odkryć naszych sekretów, nawet jeśli uzyska dostęp do odblokowanego telefonu. By otworzyć plik, niezbędne jest hasło lub odblokowanie za pomocą odcisku palca. Jednocześnie otrzymujemy możliwość swobodniejszej organizacji notatek – sortowania według daty utworzenia, modyfikacji, a także według nazwy.

Aplikacja Zdrowie pozwala na lepszą współpracę z Apple Watch – między innymi pozwala na wyświetlanie danych bezpośrednio na ekranie zegarka. Aktualizacja daje możliwość sparowania kilku smartwatchy z jednym iPhonem. Dodatkowo, gdy przeglądamy aplikację, urządzenie automatycznie podpowiada nam, jakie aplikacje zdrowotne, czy fitnessowe mogłyby być nam przydatne i umożliwia ich pobranie bezpośrednio z programu Zdrowie.

Nowe skróty 3D Touch uzyskały takie aplikacje jak Pogoda, Ustawienia, App Store, iTunes Store, Giełda, Kompas oraz, wspomniana już aplikacja Zdrowie.

Apple nowy iOS

fot. cultofmac.com

Występuje też sporo nowości związanych z edukacyjnymi funkcjami urządzeń od Apple. Dzięki najnowszym zastosowaniom istnieje możliwość, by nauczyciel w pełni kontrolował tablety uczniów. Innowacyjne rozwiązania pozwalają obserwować w czasie rzeczywistym, co uczniowie przeglądają na swoich elektronicznych zeszytach i na bieżąco kontrolować postępy w nauce. Dodatkowo każdy uczeń może logować się na iPada za pomocą swojego konta – dzięki temu możliwa jest praca kilku osób na jednym tablecie.

Dodatkowo Siri wspiera kilka nowych języków – hebrajski, fiński, czy malajski. Niestety, na wersję przeznaczoną dla polskiego użytkownika będziemy musieli jeszcze poczekać.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY REDMONDPIE.COM

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.40 / 5.0 (24)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.