Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Nowość od Huawei, czyli dwa systemy w jednym tablecie!

Chińscy producenci w ostatnich latach raz po raz prezentują nowe, innowacyjne technologie i zupełnie odmienne podejście do elektronicznych gadżetów. Warto wspomnieć choćby olbrzymi sukces smartfonów Xiaomi, czy Doogee. Jeśli wierzyć plotkom, kolejny gigant z Kraju Środka przygotowuje technologiczną rewolucję – firma Huawei nieoficjalnie zapowiedziała rozpoczęcie prac nad niezwykłą hybrydą. Efektem ma być tablet, posiadający jednocześnie dwa odmienne systemy operacyjne.

Huawei Dual Boot

fot. onda-tablet.com

Urządzenia łączące mobilność tabletu i wygodę laptopa już zdążyły podbić serca użytkowników na całym świecie. Warto tu wspomnieć o Microsoft Surface Book z 2015 roku – urządzenie składające się z dwóch części pozwala korzystać z „ekranu” jak z tradycyjnego tabletu, a w razie potrzeby, na przykład przy edycji dłuższych dokumentów, czy przygotowywaniu arkusza kalkulacyjnego – na dołączenie niewielkiej klawiatury i stworzenie czegoś na kształt niewielkiego laptopa. Produkt Huawei ma działać na podobnej zasadzie, firma zapowiada tablet 2w1 z dołączaną klawiaturą. Jednak najciekawszym rozwiązaniem ma być zastosowanie dwóch systemów operacyjnych na jednym urządzeniu – ma to być Android oraz Windows. Zapowiadana funkcja Dual Boot ma pozwalać na swobodne i płynne przełączanie pomiędzy poszczególnymi systemami. Niestety, szczegóły dotyczące opracowywanej technologii, czy specyfikacji urządzenia nie zostały jeszcze podane.

Microsoft Surface Book

fot. blogs.windows.com

Warto wspomnieć, że jeden z największych konkurentów na azjatyckim rynku – wspomniany już gigant Xiaomi – w swojej ofercie posiada już tablety obsługujące zarówno Windows jak i Android. Mowa tu o tablecie Mi Pad 2. Jednak tu mamy do wyboru dwie wersje urządzenia – póki co Huawei jest prawdopodobnie jedynym producentem na poważnie mierzącym się z koncepcją dwóch systemów w jednej maszynie. Jakiś czas temu podobną innowację zapowiedział Asus. Niestety, mimo ciepłego przyjęcia konceptu, firma nie zdołała opracować urządzenia i porzuciła projekt.

Xiaomi Mi Pad 2

fot. xiaomi-mi.com

Mamy nadzieję, że podobny los nie spotka najnowszego pomysłu ze stajni Huawei. Brak żadnych oficjalnych wiadomości dotyczących prac nad projektem nie pozwala nawet domniemywać jaka miałaby być specyfikacja urządzenia. Z jednej strony może budzić to obawy dotyczące realizacji koncepcji, z drugiej jednak Chińczycy potrafią długo ukrywać szczegóły swoich najnowszych urządzeń, by zaskoczyć entuzjastów elektroniki na dzień przed premierą.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY GEEKBUYING.COM Ocena: 4.70 / 5.0 (4)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.