Nowość od Huawei, czyli dwa systemy w jednym tablecie!

Chińscy producenci w ostatnich latach raz po raz prezentują nowe, innowacyjne technologie i zupełnie odmienne podejście do elektronicznych gadżetów. Warto wspomnieć choćby olbrzymi sukces smartfonów Xiaomi, czy Doogee. Jeśli wierzyć plotkom, kolejny gigant z Kraju Środka przygotowuje technologiczną rewolucję – firma Huawei nieoficjalnie zapowiedziała rozpoczęcie prac nad niezwykłą hybrydą. Efektem ma być tablet, posiadający jednocześnie dwa odmienne systemy operacyjne.

Huawei Dual Boot

fot. onda-tablet.com

Urządzenia łączące mobilność tabletu i wygodę laptopa już zdążyły podbić serca użytkowników na całym świecie. Warto tu wspomnieć o Microsoft Surface Book z 2015 roku – urządzenie składające się z dwóch części pozwala korzystać z „ekranu” jak z tradycyjnego tabletu, a w razie potrzeby, na przykład przy edycji dłuższych dokumentów, czy przygotowywaniu arkusza kalkulacyjnego – na dołączenie niewielkiej klawiatury i stworzenie czegoś na kształt niewielkiego laptopa. Produkt Huawei ma działać na podobnej zasadzie, firma zapowiada tablet 2w1 z dołączaną klawiaturą. Jednak najciekawszym rozwiązaniem ma być zastosowanie dwóch systemów operacyjnych na jednym urządzeniu – ma to być Android oraz Windows. Zapowiadana funkcja Dual Boot ma pozwalać na swobodne i płynne przełączanie pomiędzy poszczególnymi systemami. Niestety, szczegóły dotyczące opracowywanej technologii, czy specyfikacji urządzenia nie zostały jeszcze podane.

Microsoft Surface Book

fot. blogs.windows.com

Warto wspomnieć, że jeden z największych konkurentów na azjatyckim rynku – wspomniany już gigant Xiaomi – w swojej ofercie posiada już tablety obsługujące zarówno Windows jak i Android. Mowa tu o tablecie Mi Pad 2. Jednak tu mamy do wyboru dwie wersje urządzenia – póki co Huawei jest prawdopodobnie jedynym producentem na poważnie mierzącym się z koncepcją dwóch systemów w jednej maszynie. Jakiś czas temu podobną innowację zapowiedział Asus. Niestety, mimo ciepłego przyjęcia konceptu, firma nie zdołała opracować urządzenia i porzuciła projekt.

Xiaomi Mi Pad 2

fot. xiaomi-mi.com

Mamy nadzieję, że podobny los nie spotka najnowszego pomysłu ze stajni Huawei. Brak żadnych oficjalnych wiadomości dotyczących prac nad projektem nie pozwala nawet domniemywać jaka miałaby być specyfikacja urządzenia. Z jednej strony może budzić to obawy dotyczące realizacji koncepcji, z drugiej jednak Chińczycy potrafią długo ukrywać szczegóły swoich najnowszych urządzeń, by zaskoczyć entuzjastów elektroniki na dzień przed premierą.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY GEEKBUYING.COM 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (4)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.