Oppo, Realme, Cubot, Vivo – co oferują nowe marki na polskim rynku smartfonów?

Ostatnie lata na rynku smartfonów w Polsce z całą pewnością upłynęły pod znakiem chińskich producentów. Do grona dobrze wszystkim znanych marek Xiaomi i Huawei dołączyły podmioty takie jak Oppo, Realme, Cubot oraz Vivo. Ich smartfony kuszą atrakcyjnymi cenami i dobrymi specyfikacjami technicznymi. Czy warto dać im szansę? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Smartfony z Chin – rośnie konkurencja dla drogich flagowców?

Podczas zakupu nowego telefonu każdy kieruje się innymi preferencjami. Jedni są skłonni wydać dużą kwotę na urządzenie, które planują używać przez kolejne kilka lat, a inni wolą wybrać tani smartfon, który szybciej zmienią na nowy model. Co jednak w sytuacji, gdy urządzenie z konkurencyjną specyfikacją techniczną jest dostępne w dwa lub czasem nawet trzy razy niższej cenie od flagowców bardziej rozpoznawalnych marek? Produkty Oppo, Realme, Cubot i Vivo stają się właśnie takim rywalem na rynku. Co więcej, niekiedy prezentują wręcz lepsze parametry smartfonów i to w niższej cenie. Z całą pewnością warto zapoznać się z tymi telefonami, rozważając ich zakup w przyszłości.

Telefony Oppo – charakterystyka marki

1. Oppo, Realme, Cubot, Vivo – co oferują nowe marki na polskim rynku smartfonów?

Smartfony Oppo pojawiły się na polskim rynku już w 2019 roku, jednak nadal wiele osób traktuje je jako nowość. Warto zatem wiedzieć, że dziś w skali całego świata marka Oppo zajmuje aż czwarte miejsce pod względem liczby sprzedanych smartfonów. W naszym zestawieniu ten producent oferuje najdroższe względem pozostałych wymienionych marek telefony. Wynika to jednak z częstych innowacji, które wdraża. Przykładowo to właśnie marka Oppo wprowadziła do smartfonów szybkie ładowanie 125W Super VOOC czy też boczny, peryskopowy teleobiektyw. Flagowce z serii Oppo Reno dysponują nie tylko zaawansowanymi aparatami fotograficznymi, ale przede wszystkim potężnymi procesorami, bardzo dużym RAM-em i wysoką pojemnością pamięci wewnętrznej. Tańsze smartfony z serii Oppo A także posiadają dobre specyfikacje. Wiele z nich ma duże, wąskoramkowe wyświetlacze klasy AMOLED, wieloobiektywowe aparaty oraz wszelkie udogodnienia w postaci NFC, Dual SIM czy czytnika linii papilarnych.

Smartfony Realme – czym się wyróżniają?

2. Oppo, Realme, Cubot, Vivo – co oferują nowe marki na polskim rynku smartfonów?

Marka telefonów Realme działa wyjątkowo prężnie. Choć powstała w Chinach w maju 2018 roku, jej premiera w Polsce odbyła się już w kwietniu 2020 roku. Na przestrzeni kolejnych miesięcy producent wprowadza kolejne modele smartfonów, które charakteryzują się między innymi obsługą sieci 5G, wyświetlaczami Super AMOLED oraz obsługą szybkiego ładowania. Wiele z nich posiada mocne procesory, które sprawdzą się podczas obsługi najbardziej wymagających aplikacji oraz dla graczy. Jednocześnie telefony realme zachowują bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Za flagowy model realme 7 Pro z RAM-em o wielkości 8 GB i pamięcią wewnętrzną o pojemności 128 GB zapłacisz w granicach 1200 zł. Stanowi to znacznie niższą kwotę względem smartfonów konkurencyjnych marek o podobnych parametrach.

Co kryje się za marką telefonów Vivo?

3. Oppo, Realme, Cubot, Vivo – co oferują nowe marki na polskim rynku smartfonów?

Kolejny nowy na polskim rynku chiński producent smartfonów to oczywiście Vivo. Jego produkty pojawiły się u nas w 2020 roku, szybko przyciągając uwagę swoimi niskimi cenami. Na dany moment nadal w małym stopniu rozpoznawalny w Polsce producent stanowi prawdziwego prekursora w dobrze wszystkim znanych udoskonaleniach. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale to właśnie Vivo jako pierwsza marka na świecie wprowadziła w swoich telefonach wysuwany przedni aparat fotograficzny. Dopiero później trend ten podchwyciły inne marki. Jeszcze bardziej zadziwiać może zatem fakt, że Vivo jako zastosowało w swoim asortymencie czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran telefonu. Dziś flagowce marki są dostępne w Polsce w cenie około 1000 zł, gwarantując między innymi 12 GB RAM-u, 256 GB pamięci wewnętrznej, wyświetlacze AMOLED 120 Hz i wieloobiektywowe aparaty fotograficzne. Warto zwrócić uwagę również na tańsze modele, w których rozwiązania takie jak bateria o pojemności 5000 mAh stanowią standardowe wyposażenie.

Czy warto zainwestować w smartfon Cubot?

4. Oppo, Realme, Cubot, Vivo – co oferują nowe marki na polskim rynku smartfonów?

Chociaż spośród wszystkich wymienionych wyżej producentów chińska marka telefonów Cubot w najmniejszym stopniu inwestuje w marketing, od dłuższego czasu jej produkty można znaleźć w wielu polskich sklepach. Telefony Cubot charakteryzują się zróżnicowanymi właściwościami, które dopasowano do indywidualnych potrzeb wielu użytkowników. Warto wspomnieć choćby model Cubot King Kong 5 Pro z pancerną obudową, który spełnia normy IP68, IP69K oraz MIL-STD-810. To smartfon stworzony specjalnie dla osób pracujących w niebezpiecznych warunkach. W ofercie producenta znajdują się również z klasyczną, smukłą obudową. Zdecydowana większość smartfonów Cubot nie przekracza ceny 1000 zł, a jednocześnie dysponuje dużymi wyświetlaczami Full HD+, wieloobiektywowymi aparatami fotograficznymi, wytrzymałymi bateriami, dużym RAM-em i pojemną pamięcią wewnętrzną.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.