Oppo Reno 3 i Oppo Reno 3 Pro – porównanie

Oppo Reno 3 i Oppo Reno 3 Pro miały swoją premierę pod koniec 2019 roku. Ich parametry techniczne są na tyle bogate, że w dalszym ciągu stanowią atrakcyjną propozycję na rynku smartfonów. Duża pamięć wewnętrzna i RAM idą w parze z o wiele niższą ceną niż w przypadku konkurencyjnych marek. Czy jednak bardziej opłaca się zakup Oppo Reno 3, czy może warto zainwestować w Oppo Reno 3 Pro?

Oppo Reno 3 i Oppo Reno 3 Pro – specyfikacja techniczna

1. Oppo Reno 3 i Oppo Reno 3 Pro – porównanie

Design Oppo Reno 3 i Oppo Reno 3 Pro posiada znaczące różnice. Można powiedzieć, że Oppo Reno 3 prezentuje już nieco przestarzałą estetykę (notch na przedni obiektyw), podczas gdy Oppo Reno 3 w zupełności nadąża za aktualnymi trendami w projektowaniu smartfonów (wąskie obramowanie i zaokrąglone brzegi ekranu).

Czym jeszcze różni się Oppo Reno 3 Pro od podstawowego Oppo Reno 3? Sprawdźmy, porównując specyfikacje techniczne obu telefonów:

• Pomimo mniejszych wymiarów i niższej wagi Oppo Reno 3 Pro dysponuje większym wyświetlaczem od standardowego Oppo Reno 3 (6,50 zamiast 6,40 cala).

• W przypadku Oppo Reno 3 Pro dodatkowo dostępny jest wariant z pamięcią wewnętrzna o pojemności 256 GB (pamięć wbudowana w wersji podstawowej to wyłącznie 128 GB).

• Telefony różnią się procesorami, co powoduje różnice także w ich mocy obliczeniowej. Oppo Reno 3 dysponuje procesorem MediaTek Helio P90 o taktowaniu z częstotliwością 2200 MHz, natomiast w Oppo Reno 3 Pro zastosowano wydajniejszy Qualcomm Snapdragon 765G o taktowaniu 2400 MHz. Oba telefony obsługują jednak standard sieci 5G.

• W Oppo Reno 3 Pro zastosowano także wydajniejszy procesor Adreno 620. W Oppo Reno 3 jest to IMG PowerVR.

• Dokonano modyfikacji w tylnym aparacie fotograficznym Oppo Reno 3 Pro. Chociaż główna matryca jest większa w podstawowej wersji smartfona (48 zamiast 64 Mpx), wariant Pro ma większą matrycę w drugim i trzecim obiektywie, a także podwójną lampę LED. Zastosowano w nim również dodatkowy, optyczny stabilizator obrazu (OIS), co przekłada się na lepszą jakość wykonywanych fotografii.

• W obudowie Oppo Reno 3 znajduje się gniazdo Audio Jack 3,5 mm, którego model w wersji Pro został pozbawiony.

Oppo Reno 3 i Oppo Reno 3 Pro – podsumowanie

Oppo Reno 3 Pro posiada kilka kluczowych zalet, które mogą skłonić niektórych użytkowników elektroniki do jego zakupu. Względem podstawowego Oppo Reno 3 wyróżnia się większym wyświetlaczem, możliwością wyboru wariantu pamięci wewnętrznej 256 GB i wydajniejszym obliczeniowo procesorem. Dodatkowo telefon posiada lepszy aparat fotograficzny, co może przekonać do zakupu miłośników fotografii mobilnej. Z kolei w przypadku Oppo Reno 3 zachętę taką stanowić może obecność gniazda Audio Jack 3,5 mm do podłączenia słuchawek przewodowych. Na koniec warto wspomnieć o różnicach w cenie pomiędzy telefonami. Ponieważ w sklepach dostępny jest w głównej mierze Oppo Reno 3 Pro z RAM-em o wielkości 12 GB, telefon jest średnio o 1000 zł droższy od modelu podstawowego.

Szeroki wybór etui na tefelon Oppo Reno 3 ProSzeroki wybór etui na tefelon Oppo Reno 3

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.