Pobrane pliki w telefonie – gdzie są i jak znaleźć?

Pobierasz pliki na swój smartfon i nie wiesz, gdzie się zapisały? Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego! Zaraz dowiesz się, jak za każdym razem szybko, skutecznie i bezproblemowo lokalizować pobrane pliki na telefonie. Poniżej udzielamy prostych instrukcji krok po kroku, jak znaleźć pobierane dokumenty i multimedia na smartfonach najpopularniejszych marek.

Gdzie są pobrane pliki w telefonie?

1. Pobrane pliki w telefonie – gdzie są i jak znaleźć?

Każdy telefon ma własny menedżer plików, który sortuje dokumenty i multimedia na różne kategorie, między innymi na pamięć wewnętrzną telefonu i kartę pamięci. Wśród nich znajduje się również folder z plikami pobranymi. Zależnie od smartfona, wersji Androida i interfejsu, różni się zarówno sposób przeglądania menedżera plików, jak i nazwa folderu z pobranymi dokumentami.

Gdzie są pobrane pliki w telefonie z Androidem?

Większość smartfonów pracujących w systemie operacyjnym Android oprócz dedykowanej danemu telefonowi aplikacji służącej do przeglądania plików ma również uniwersalny menedżer plików Google. To aplikacja o nazwie Files, w której możesz odszukać pobrane pliki w telefonie. W tym celu:

1. Otwórz aplikację Files.

2. Spośród wyświetlonych kategorii sortujących pliki wybierz „Pobrane”.

3. Aplikacja pokaże Ci pobrane pliki z przypisanymi datami zapisania ich na smartfonie.

4. Możesz sortować je również od najstarszych, po rozmiarze lub alfabetycznie.

Jak znaleźć pobrane pliki w telefonie Samsung?

Właściciele smartfonów marki Samsung oprócz aplikacji Google Files mają do dyspozycji także odrębną aplikację Samsung My Files (Moje pliki), która znajduje się w pakiecie fabrycznie zainstalowanych aplikacji w telefonie. Jak znaleźć pobrane pliki w telefonie Samsung?

1. Otwórz aplikację Samsung My Files (Moje pliki). Jeśli nie możesz znaleźć jej na głównym ekranie z aplikacjami, przejdź do ustawień smartfona, wybierz kategorię „Aplikacje” i odszukaj menedżera po nazwie.

2. Aplikacja sortuje dostępne na smartfonie pliki w wielu kategoriach, między innymi jako

3. Wszystkie, Obrazy, Filmy, Muzykę czy Dokumenty. Odszukaj folder podpisany jako pobrane, aby wyświetlić wyłącznie pliki zapisane na smartfonie z internetu.

Jak znaleźć pobrane pliki w telefonie Xiaomi?

Dedykowany menedżer plików w smartfonach marki Xiaomi to aplikacja o nazwie Mi File Manager. Podobnie jak w przypadku telefonów marki Samsung, po otwarciu aplikacji Mi File Manager masz podgląd plików w swoim smartfonie wygodnie posortowanych na foldery. Wśród nich znajdują się między innymi obrazy, wideo, dokumenty, ale również pliki pobrane. Wystarczy stuknąć tę kategorię, by znaleźć wszystkie pobrane pliki w telefonie Xiaomi.

Jak znaleźć pobrane pliki w telefonie Huawei

Aplikacja służąca do plików zapisanych na smartfonie Huawei ma nazwę File Manager (po polsku Pliki). Po otworzeniu wyświetla posortowane dokumenty i multimedia, między innymi pod kątem ich lokalizacji: telefon lub dysk Drive:

1. Otwórz aplikację pliki na telefonie.

2. Zależnie od tego, gdzie zapisują się Twoje pobierane dokumenty, stuknij folder „Telefon” lub „Karta pamięci”.

3. Na wyświetlonej liście odszukaj folder o nazwie Download (Pobrane).

4. W folderze zostaną wyświetlone wszystkie pobrane pliki, które możesz sortować po nazwie, dacie zapisania, rozmiarze oraz typie pliku.

Jak znaleźć pobrane pliki w iPhonie?

Podobnie jak wymienione wyżej smartfony z Androidem także iPhone’y dysponują dedykowanym menedżerem plików. W przypadku systemu operacyjnego iOS jest to aplikacja o nazwie Files (Pliki). Jeśli nie widzisz jej niebieskiej ikonki w kształcie folderu wśród innych aplikacji, możesz łatwo ją wyszukać:

1. Przesuń palcem z góry na dół ekranu.

2. Stuknij na pasek z lupką i wpisz nazwę aplikacji.

3. Wybierz ikonkę wyświetlonej aplikacji.

4. W menedżerze Pliki możesz wyszukać potrzebny plik, wpisując jego nazwę, lub przeglądać zawartość menedżera za pośrednictwem folderów.

5. Wybierz z listy folder o nazwie „Pobrane”, aby wyświetlić wszystkie pliki zapisane na iPhonie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.