Pocophone - nowe chińskie telefony od Xiaomi

Xiaomi wprowadza nową markę smartfonów, Pocophone. Niedawno odbyła się premiera pierwszego urządzenia z tej serii, Pocophone F1. Przeanalizowaliśmy zarówno zalety jak i wady nowego smartfona. Dzięki temu wiemy czym będzie się charakteryzować nowy sprzęt chińskiego producenta.

Zalety chińskich smartfonów Pocophone

tanie chińskie smartfony Pocophone

Marka Pocophone ma być jeszcze tańsza od smartfonów Xiaomi, przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania i wydajności. Sporo na temat strategii nowej marki zdradza debiutujący model Pocophone F1. Na obecną chwilę jest on najtańszym smartfonem na rynku, który otrzymał potężny procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Pocophone F1 wyposażony został w 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto w modelu zastosowano zaawansowany układ chłodzenia cieczą LiquidCool Technology. Tak bogate zaplecze sprawia, że Pocophone F1 jest niezwykle wydajny i szybki. To jednak nie koniec zalet urządzenia. Smartfon otrzymał także pojemną baterię 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Wady telefonów Pocophone

Pocophone F1

Najsłabszym punktem urządzenia zdają się być aparaty, które przy dobrych warunkach oświetleniowych sprawują się nieźle, a w gorszych - różnie. Pocophone wyposażony został w podwójny moduł główny 12 Mpx + 5 Mpx i aparat do selfie 20 Mpx, z przysłoną f/2.0 oraz funkcją rozpoznawania twarzy.

Również wygląd urządzenia nie wprawia w zachwyt, ponieważ Xiaomi zastosowało obudowę z plastiku. Producent argumentuje swój wybór tym, że konstrukcja z poliwęglanu lepiej leży w dłoni i jest bardziej odporna na uszkodzenia. Ponadto zdaniem konstruktorów Pocophone, większość użytkowników i tak umieszcza swoje telefony w ochronnym etui. Oczywiście producent ma co do tego zupełną rację, jednak nie ma co ukrywać - powodem wyboru tańszego tworzywa była po prostu potrzeba cięcia kosztów.

Podobnie jak w przypadku smartfonów Xiaomi, Pocophone pozbawiony jest funkcji NFC. W związku z tym dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą tego telefonu będzie niestety niemożliwe.

Jaka będzie nowa marka Pocophone?

chiński smartfon

Obserwując obecne działania producenta można wyciągnąć pewne wnioski. Nowa marka Pocophone najprawdopodobniej skupi się na dostarczaniu produktów użytkownikom, którzy pragną topowych podzespołów, ale mogą iść na kompromis jeśli chodzi o autorskie dodatki i sam design urządzeń. Producent będzie starał się wypromować nową markę stosując w urządzeniach flagowe wyposażenie w zaskakująco niskich cenach. Już pierwszy model z serii, Pocophone F1, otrzymał potężny procesor, znaczną ilość pamięci i pojemną baterię. Podobną specyfikację możemy odnaleźć w tegorocznych flagowcach.

Niestety nie powinniśmy spodziewać się po Pocophone przełomowych rozwiązań w zakresie fotografii mobilnej. Premierowy model Pocophone F1 to dowód na to, że producent traktuje tę kwestię po macoszemu i raczej stara się zaoszczędzić na aparatach.

Osoby, które na co dzień używają smartfonów do płatności zbliżeniowych nie znajdą w ofercie chińskiego producenta interesującego urządzenia dla siebie. Pocophone, podobnie jak Xiaomi, raczej nie będzie produkował telefonów z modułem NFC.

etui na telefony Pocophone sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.00 / 5.0 (3)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.