Powrót marki Commodore

Już niedługo na rynku pojawi się nowy produkt marki Commodore. Twórca kultowych komputerów w latach 80-tych powraca, a w ofercie znajdą się smartfony. Póki co najszybciej zapowiadana jest premiera Commodore PET. Poza dobrą specyfikacją, właściciele smartfona będą mieli możliwość włączenia gier z komputerów, jak np. z Commodore. Dobrą wiadomością jest wprowadzenie telefonów na początek w czterech krajach: Włoszech, Niemczech, Francji i w Polsce.

Wykorzystanie przez włoskich biznesmenów loga Commodora już na sam start jest bardzo dobrą promocją nowego produktu. Jednak przyglądając się specyfikacji niczym szczególnie się ona nie wyróżnia i biorąc pod uwagę przekonanie konsumentów do sprawdzonych marek, firma Commodore w przyszłości będzie musiała walczyć o klientów bazując na funkcjach, a nie tylko na sentymencie do marki. Jednak na pewno znajdą się chętni do zakupu i przetestowania smartfona.

Czego zatem możemy się spodziewać po nowej odsłonie marki Commodore? Smartfony wyposażone są w 5,5 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920x1080 pikseli oraz powłokę ochronną Gorilla Glass 3. Serce telefonu stanowi 8-rdzeniowy procesor MediaTeka taktowany zegarem 1,7 GHz. Do tego dochodzi układ graficzny Mali T760, Dual SIM, łączność 4G LTE i pojemnością baterii 3000 mAh. Smartfon posiada dwa aparaty. Przedni 8-megapikselowy oraz tylny 13-megapikselowy z przysłoną f/2.0. W przypadku pamięci RAM to tańszy model (ok. 275 euro) wyposażony będzie w 2 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Natomiast droższa wersja (ok. 330 euro) otrzyma 3 GB RAM i 32 GB flashROM-u. Commodore PET posiadać będzie slot na kartę microSD. Smartfon dostępny ma być w kilku wersjach kolorystycznych. 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (23)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.