Poziomica w telefonie - jak włączyć?

Dzisiejsze smartfony potrafią zastąpić mnóstwo przydatnych urządzeń i narzędzi. Jak sprawić, by nasz smartfon zamienił się praktyczny przyrząd pomiarowy - poziomicę? Podpowiadamy!

Jak uruchomić poziomicę w telefonie?

poziomica w telefonie

Aby zamienić telefon w poziomicę, wystarczy pobrać jedną z darmowych aplikacji z Google Play, Apple Store lub Microsoft Store, na przykład program ”Poziomica”, Poziomica Galaxy” czy “Pocket Bubble Level”.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo łatwe. Najpierw należy skalibrować smartfona, kładąc go na powierzchni, do której będziemy przyrównywać inny przedmiot. Dzięki temu uzyskamy dokładne, wiarygodne dane. Gdy już odpowiednio skalibrujemy urządzenie, pozostaje nam już tylko obserwować i sugerować się obecnymi w smatfonowej wersji poziomicy grafikami, które wyglądają jak prawdziwe, wypełnione cieczą ampułki z pęcherzykiem powietrza.

Jak działa poziomica w smartfonie?

Dokładny pomiar poziomu płaszczyzn przez pobrane na telefon aplikacje jest możliwy, dzięki obecnym w smartfonach czujnikom - żyroskopowi i akcelerometrowi, które wspólnie mierzą ruch i nachylenie urządzenia mobilnego. Więcej o funkcjach sensorów w smartfonach pisaliśmy w artykułach: “Żyroskop w telefonie - co to jest i do czego służy?” oraz “Do czego służą czujniki w urządzeniach mobilnych?”.

Czy warto korzystać z aplikacji poziomicy w telefonie?

poziomica w telefonie do wieszania obrazów

Aplikacje mobilne funkcjonujące jako poziomice z pewnością świetnie sprawdzą się podczas drobnych prac dekoratorskich, jak na przykład wieszanie obrazków czy ozdób. Nie radzimy jednak używać ich podczas wykonywania poważniejszych prac murarskich czy ogólnobudowlanych, do których niezbędne jest stosowanie profesjonalnych narzędzi.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.00 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.