CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Przegląd najciekawszych aplikacji na Androida

Android to najpopularniejszy system związany z urządzeniami mobilnymi. Charakteryzuje się otwartością, dobrze i łatwo przyjmując zmiany w systemie, co jest dużym ułatwieniem dla twórców oprogramowania. Nic więc dziwnego, że system ten jest popularnym odbiorcą niezliczonej rzeszy różnego rodzaju aplikacji. Tysiące gier, prostych programów użytkowych, aż po aplikacje związane z edukacją, czy zdrowiem. Poniżej prezentujemy kilka niezwykłych, przydatnych, czasem nieco dziwnych, lecz ciekawych, aplikacji na Androida.

 

Clean House – Czysty Dom

To niewielka, prosta, a przede wszystkim – rodzima produkcja od studia sloik.net. Jest to praktyczne narzędzie, które pomoże każdemu leniuchowi. Pomaga zaplanować czynności związane z utrzymywaniem mieszkania w czystości. Pozwala na przygotowanie listy zadań oraz przyporządkowanie każdemu punktowi daty oraz częstotliwości wykonywania. Aplikacja będzie nam zatem przypominała o potrzebie odkurzania, podlewania kwiatków, czy dowolnej innej czynności, którą zdecydujemy się w niej zapisać.

 

Zdjęcia: play.google.com, dobreprogramy.pl
 

Cthulhu Virtual Pet

Programy nawiązujące do idei Tamagotchi, czyli wirtualnego zwierzaka, którym mamy się opiekować, w dalszym ciągu biją rekordy popularności. Nic dziwnego, że pojawiają się w coraz to nowych, niezwykłych, a niekiedy… osobliwych formach. W tym przypadku jest to Cthulhu, mroczne, przedwieczne bóstwo wyposażone w niezliczone macki – potwór znany z twórczości Lovecrafta. Tak więc musimy się nim opiekować, zapewniać mu odpowiednio dużą liczbę czczących go kultystów. Zabawa jest z pewnością mniej szablonowa, niż zwykłe opiekowanie się wirtualnym psem czy kotem.

 

Zdjęcia: play.google.com, antyapps.pl

Musixmatch

To aplikacja dla fanów muzyki. Program rozpoznaje piosenkę, którą właśnie słuchamy i wyszukuje do niej słowa, wyświetlając je na bieżąco. Współpracuje między innymi z Youtube, Spotify, Pandora, czy Google Play Music. Niestety, aplikacja nie zawsze radzi sobie z polskimi wykonawcami, ale jeżeli jesteśmy fanami zachodniej muzyki pop – jest to absolutny must-have!

 

Zdjęcia: dobreprogramy.pl, play.google.com
 

360 Security

Jest to bardzo praktyczne narzędzie, które pozwala wyszukiwać i usuwać procesy, które niepotrzebnie zużywają zasoby naszego smartfona, czy tabletu – głównie pamięć operacyjną oraz energię. Aplikacja pomaga w utrzymywaniu wysokiej wydajności naszego urządzenia, ma opcję ustawienia przypomnień o systematycznym i regularnym czyszczeniu systemu ze zbędnych plików.

 

Zdjęcia: play.google.com
 

Stack

To gra o bardzo prostym założeniu – co wcale nie znaczy, że nie jest uzależniająca! Najprościej rzecz ujmując: na środku ekranu mamy wieże, zaś z boków nadlatują nam klocki. Naszym zadaniem jest tapnięcie w ekran w momencie, gdy klocek znajduje się dokładnie na wieży. Jeśli jakikolwiek jego element wystaje, jest odcinany, a tym samym zmniejsza się powierzchnia, na której mogą lądować tworzące kolejne piętra klocki. Prosty temat, przyjemna grafika i niezwykła grywalność, oto jak krótko opisać tę aplikację.

 

Zdjęcie: itunes.apple.com oraz youtube.com


Zdjęcie z okładki: fitnessbin.com oraz apatruno.wordpress.com

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (17)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.