Przezroczysty smartfon - wkrótce w sprzedaży?

Choć prace nad nowoczesnym, przezroczystym smartfonem trwają już od kilku lat, wciąż nie doczekaliśmy się rewolucyjnego urządzenia na rynku. Niedawno jednak przyjęto wniosek patentowy Samsunga, dotyczący transparentnych ekranów. Czy wkrótce ukaże się przełomowy telefon z przezroczystym wyświetlaczem?

Potencjał przezroczystego ekranu

xperia przezroczysty smartfon

Transparentny wyświetlacz zdecydowanie zwiększyłby możliwości urządzeń w zakresie rozwiązań bazujących na rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownik widziałby przez niego otaczające go elementy, na które dane mogłyby być nanoszone w czasie rzeczywistym. Konieczność uruchamiania dedykowanych aplikacji czy funkcji aparatu byłaby zbędna.

Prace nad transparentnym wyświetlaczem

Producenci smartfonów od dłuższego czasu podejmują prace nad stworzeniem innowacyjnego urządzenia z przezroczystym ekranem. Koncept takiego sprzętu już w 2015 roku zaprezentowała firma Lenovo pod marką ZUK. Niestety, pomysł nigdy nie został zrealizowany.

Nie można także zapomnieć o Xperii Pureness z przezroczystym ekranem wprowadzonej w 2009 roku oraz Motoroli Aura z transparentnym panelem. W obu urządzeniach elementy te pełniły jednak funkcję wyłącznie dekoracyjną, zatem nie mieliśmy do czynienia z jakimkolwiek przełomem i rewolucją.

Projekt nad którym pracuje Samsung może okazać się krokiem w przyszłość, który poza zapewnieniem urządzeniom nietypowego wyglądu, jak np. półprzezroczyste obudowy w LG GD900 Crystal czy Fx0, ofiaruje smartfonom nowe możliwości.

Czy Samsung wprowadzi na rynek smartfony z przezroczystymi ekranami?

przezroczysty smartfon

Jesteśmy pełni nadziei, że południowokoreański producent wkrótce zrealizuje swój projekt. Niestety do urzeczywistnienia pomysłu jeszcze daleka droga i twórcy będą musieli liczyć się z pewnymi trudnościami. Odpowiedni dobór baterii, która będzie jednocześnie na tyle pojemna, by wesprzeć potencjalne, nowe funkcje smartfona, a jednocześnie na tyle mała, by nie zasłaniać wyświetlacza, to nie lada wyzwanie dla realizatorów.

Jako sklep nr 1 oferujący akcesoria GSM szczególnie liczymy na powodzenie projektu. Będzie to dla nas wyjątkowa okazja do stworzenia unikalnych case’ów oraz osłon na ekran dla nowego, rewolucyjnego smartfona.

etui na telefon sprawdźszkła i folie ochronne sprawdź

*Zdjęcie Sony Xperia Z Pureness: concept-phones

*Okładka: Fotolia

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (25)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.