Recenzja etui z klawiaturą marki Blun

Etui z klawiaturą umożliwia zamianę tabletu w mini laptop. Najwygodniejszą wersją tego akcesorium jest uniwersalny pokrowiec z klawiaturą Bluetooth. Dzięki takiemu futerałowi nie trzeba troszczyć się o podłączanie dodatkowych kabli. Ponadto gadżet pasuje do różnych modeli tabletów. Postanowiliśmy przetestować jeden z takich produktów, marki Blun.

Jakość wykonania i wygląd

etui z klawiaturą marki Blun

Uniwersalne pokrowce z klawiaturą marki Blun dostępne są na tablety 7-, 8- oraz 10-calowe. My mieliśmy okazję przetestować etui na urządzenie 10-calowe, a do testów otrzymaliśmy tablet Samung Galaxy Tab 3 

Zewnętrzna powierzchnia etui Blun wykonana została z przyjemnej w dotyku skóry ekologicznej. Front okładki składa się w praktyczną podstawkę na tablet, a futerał zamykany jest na wygodny magnes (zob. także: czy magnes w etui szkodzi telefonowi?). Front oraz tył etui posiada usztywniające wstawki, których celem jest skuteczniejsze zabezpieczenie tabletu.

Z przodu futerału znajduje się wytłoczona nazwa marki. Wnętrze etui z klawiaturą Blun pokryte jest skórą ekologiczną w kolorze ciemnoszarym. Futerał prezentuje się niezwykle elegancko i sprawia wrażenie produktu premium.

etui z klawiaturą na tablet

Niestety po (celowym) odciśnięciu krawędzi paznokcia na okładce, nie udało nam się całkowicie usunąć śladu z powierzchni pokrowca. Przyjemna w dotyku faktura futerału jest więc stosunkowo delikatna i może być podatna na powstawanie śladów. Na szczęście powstała “rysa” widoczna jest jedynie po dokładnym przyjrzeniu się case’owi i to w odpowiednim świetle.

Decydując się na korzystanie z książkowego etui z klawiaturą należy liczyć się z tym, że akcesorium zdecydowanie pogrubi nam urządzenie (o ok. 3 cm). Ponadto etui samo w sobie jest dość ciężkie, więc podczas noszenia tabletu w futerale z pewnością odczujemy dodatkowy balast.

Stabilność futerału i bezpieczeństwo mocowania tabletu

etui na tablet Blun

Wewnątrz pokrowca znajduje się specjalna usztywniana podkładka z zaczepami do zamocowania tabletu. W przeciwieństwie do etui innych marek, zaczepy w futerale marki Blun wykonano z fragmentów skóry ekologicznej zamontowanych na specjalnych gumkach. Dzięki temu są one bezpieczne dla ekranów urządzeń i nie powodują zarysowań, tak jak zaczepy plastikowe w produktach konkurencyjnych marek.

Mimo naszych wcześniejszych obaw, składana podstawka jest solidna i utrzymuje tablet w stabilnej pozycji. Dzięki “ruchomej” podstawce, możliwe jest odpowiednie dopasowanie kąta pochylenia ekranu, co gwarantuje wygodną pracę z urządzeniem. Tablet idealnie przylega do powierzchni pokrowca i znajduje się dokładnie na jego środku.

Korzystanie z klawiatury i parowanie z urządzeniem

parowanie tableta z klawiaturą

Parowanie klawiatury Bluetooth z naszym tabletem Samsung nastąpiło dość sprawnie. Aby podłączyć akcesorium do urządzenia należy uruchomić moduł Bluetooth na tablecie, następnie na przenośnej klawiaturze przesunąć włącznik na pozycję “ON” i przytrzymać przez chwilę przycisk CONNECT. Na ekranie tabletu wyświetli się kod, który należy przepisać na klawiaturze etui. Po zatwierdzeniu kodu klawiszem enter wystarczy już tylko odczekać kilka sekund na połączenie.

Mocnym punktem etui marki Blun jest dołączona do niego klawiatura, mająca kilka istotnych zalet. Przede wszystkim jest magnetyczna, dzięki czemu można wygodnie zmieniać jej położenie i dopasowywać do swoich potrzeb.

etui z klawiaturą Bluetooth Blun

Ponadto bezprzewodowa klawiatura Blun jest cienka, a przyciski mimo że niewielkie, zapewniają wygodę podczas pisania. Każdy przycisk ma osobną konstrukcję i powierzchnię przez co korzystanie z klawiatury jest komfortowe nawet dla osób o większych dłoniach. 

Za niewielką wadę klawiatury uznać można dość głośny dźwięk klawiszy, który wydobywa się podczas pisania. Ponadto z uwagi na to, że klawiatura mocowana jest do etui jedynie za pomocą magnesów, mocniejsze wstrząsy i uderzenia mogą spowodować jej wyślizgnięcie z etui. Po zamknięciu tabletu w futerale jego ekran będzie stykał się bezpośrednio z klawiaturą, dlatego rekomendujemy zakup dodatkowej ochrony - szkła lub folii na LCD.

Ostateczny werdykt

Mimo drobnych niedociągnięć przyznajemy etui marki Blun zasłużone 5 gwiazdek. Akcesorium wyróżnia się doskonałą jakością i sprawnością działania i dostępne jest w zaskakująco niskiej cenie.

5 gwiazdek dla etui Blun

etui na tablet sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.