Rejestracja kart SIM u operatorów.

Operatorzy sieci komórkowych starają się przyciągać do siebie klientów różnymi promocjami. Obecnie trwa walka o konsumenta na polu rejestracji kart prepaid. W tym wypadku salony oferują naprawdę ciekawe oferty. To jednak nie wszystko, gdyż w opcjach abonamentowych również jest kilka perełek wartych uwagi.

W Orange pojawiło się sporo promocji dla osób przenoszących numer do tej sieci. Jeśli chodzi o sprawę obowiązkowej rejestracji kart na doładowania, dostawca ma najciekawszą ofertę. Przede wszystkim SIMy można rejestrować nie tylko w salonach operatora. Do akcji przyłączyły się także kioski RUCHu, oddziały Poczty Polskiej, sklepy Media Markt, Media Expert oraz Saturn. Operator dodaje również 1000 minut na rozmowy i 10GB Internetu za wybranie jego usług.

Orange ma także ciekawą promocję dla osób planujących zmianę telefonu. Oddając stare urządzenie, można dostać voucher od 50zł do 500zł na zakupy w salonach dostawcy. Kupon można oddać bliskiej osobie, co jest dodatkową zaletą. Orange zastrzega sobie jednak, że telefon musi być sprawny, bez uszkodzeń mechanicznych obudowy i wyświetlacza, a także ze sprawną baterią i nienaruszoną tabliczką z numerem IMEI. W regulaminie nie ma zawartych informacji co do wieku i marki urządzenia.

W Play również są bardzo dobre warunki rejestracji SIM. Przede wszystkim, dostaniemy tu konto ważne rok, 100zł na rozmowy i SMSy oraz 10GB Internetu. Tak jak w przypadku Orange, Play postanowiło skorzystać z pomocy partnerów. Dzięki temu kartę prepaid można zarejestrować w salonie dostawcy, telefonicznie lub w kiosku RUCHu czy Empiku. Dzięki specjalnej mapie przygotowanej przez operatora sieci, bez problemu znajdzie się najbliższy punkt dokonujący spisu.

Polecamy również ofertę Play’a na telefon Philips Xenium V787. 5-calowy ekran, bateria o pojemności 5000mAh oraz wykorzystanie technologii SoftBlue to tylko kilka zalet smartfona. Urządzenie ma 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6753 o taktowaniu zegara 1,30 GHz. Wart uwagi jest również aparat główny, który ma 13-Mpix matrycę z rozdzielczością 4128x3096. Telefon jest dostępny u operatora od złotówki!

W salonach T-mobile można rejestrować karty tego operatora, a także Heyah i tuBiedronka. Wniosek można pobrać z oficjalnej strony dostawcy, ale dokumentacji można dokonać również telefonicznie bądź w kiosku RUCHu. T-mobile również przygotowało specjalną ofertę dla osób, które wybiorą jego usługi. Po dokonaniu rejestracji i zasileniu konta kwotą 100zł, można otrzymać telefon Maxcom MM237 Dual SIM za 19zł. Jest jeden mankament - ile osób skusi się na urządzenie, które nie jest smartfonem? Oczywiście grono ludzi korzystających z tego typu telefonów jest mnóstwo, ale czy oferta jest naprawdę konkurencyjna względem pozostałych?

Plus postanowił nie odstawać od rynkowych rywali i przedstawił swoją propozycję bonusów za rejestrację SIM w jego salonach. Do zgarnięcia jest nie tylko rok ważności konta czy 50GB pakietu internetowego, ale również 500zł na połączenia głosowe, wiadomości SMS, MMS i transmisję danych. Jeżeli chodzi o temat sposobu rejestracji karty prepaid, to Plus oferuje dwa rozwiązania:

  1. Telefonicznie bądź w salonach operatora.
  2. SMSowo (opcja dotyczy jedynie klientów, którzy posiadają już jeden zarejestrowany numer w sieci Plus, np. abonament lub MIX). 

Warto pamiętać, żeby rejestrować kartę SIM tylko u operatorów komórkowych oraz ich oficjalnie wyznaczonych partnerów. Obowiązek rejestracji prepaidów obudził oszustów, które podstępnie wyłudzają dane od nieświadomych osób. Dodatkowo uruchomił się czarny rynek, na którym można kupić karty SIM zarejestrowane na inną osobę. Taki zakup może pociągnąć za sobą różne konsekwencje prawne, szczególnie jeśli numer zostanie użyty do popełnienia przestępstwa.
Dobrze jest także wiedzieć, że na jedną osobę nie może być zarejestrowanych więcej, jak 20 numerów. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, można zapisać na siebie do 100 kart prepaid.

*Zdjęcia pochodza ze stron operatorów. Zdjęcie z okadki: pixabay.com

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (22)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.