Różnice pomiędzy modelami LG K3 LS450 i LG K3 LTE

Południowokoreański koncern LG bardzo intensywnie pracuje nad nowymi telefonami. Dobra jakość wykonania sprawia, że koreańskie urządzenia cieszą się sporym powodzeniem, a niektóre serie smartfonów zyskują wiernych fanów. Tak stało się z modelem K3 – ekonomiczną propozycją dla osób poszukujących sprawnego telefonu za niewielkie pieniądze.

Pierwszy wariant LG K3 oznaczony symbolem LS450 został wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2016 roku i okazał się prawdziwym hitem w Europie. Spora liczba odbiorców sprawiła, że producent postanowił bardzo szybko zaprezentować nieco odświeżoną wersję tego modelu. Zaledwie kilka miesięcy po premierze opracowany został LG K3 z oznaczeniem K100, który na rynku zachodnim pojawia się także pod nazwą LG K3 LTE lub LG K3 4G. Na pierwszy rzut oka telefony nie różnią się i dość łatwo można pomylić je ze sobą.

Oba smartfony posiadają ten sam ekran dotykowy IPS TFT o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości na poziomie 480 x 854 pikseli. Z frontu próżno szukać widocznych różnic – pierwszą znaczącą zmianę znajdziemy z tyłu urządzenia. W nowszym wariancie nie ma diody doświetlającej. Poprawienie czy dodawanie pewnych parametrów w K3 K100 wiązałoby się najprawdopodobniej z podniesieniem ceny telefonu, a ta jest przecież głównym atutem tego ekonomicznego smartfona. Poza tym telefon odrobinę schudł. K3 LS450 miał szerokość 67,8 milimetra, jego następca jest węższy o 0,1 mm. Trudno raczej zauważyć tę różnicę bez bardzo precyzyjnej miarki. Dodatkowo nieco spadła masa urządzenia – z 130,4 grama do 127 gram.


Główne różnice dotyczą wnętrza modelu – nowy K3 posiada moduł LTE z obsługą pasma 2600 MHz. Oznacza to, że z jego pomocą można w pełni korzystać z dobrodziejstw takich operatorów, jak T-Mobile, Orange, Play czy Plus, którzy posiadają licencje na nadawanie w tej częstotliwości. Starsza wersja urządzenia pracowała w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 210 8990 z zegarem 1,1 GHz i układem graficznym Adreno 304, a nowszy K3 (w wersji na rynek Europejski) otrzymał procesor MediaTek MT6737 1,1 GHz oraz układ graficzny ARM Mali-T720 MP2. Ilość pamięci operacyjnej i wewnętrznej nie uległa zmianie i nadal wynosi odpowiednio 1 i 8 GB. Drobnej zmianie uległ również główny aparat fotograficzny. W LG K3 LS450 matryca pozwalała na wykonanie zdjęć z maksymalną rozdzielczością 2592 x 1944 pikseli, podczas gdy w modelu z oznaczeniem K100 „obcięto” nieco ten rozmiar – do 2560 x 1920 pikseli.

W przypadku budżetowych telefonów lifting niesie za sobą konieczność kompromisów – lepsze właściwości komunikacyjne nowego LG K3 musiały zostać okupione pewnymi ograniczeniami, ale nie są one szczególnie dotkliwe dla europejskiego odbiorcy. Najważniejsze jest to, że udało się zachować niską cenę, która w przypadku tego smartfona jest jego największym atutem.

Jeśli szukasz etui na LG K3 SL450 to zachęcamy do sprawdzenia oferty na stronie naszego sklepu. Do wyboru są aż 3 kolekcje pokrowców z przeróżnymi nadrukami. Łącznie to kilkaset wzorów, a każdy z nich wspaniale prezentuje się na smartfonie! :) Dla skutecznej ochrony ekranu polecamy folie ochronne i szkła hartowane na LG K3! Odmień swój smartfon, a tym samym zabezpiecz go przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. :)

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (26)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.