CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Samsung Account – co to jest i do czego służy?

Jeżeli masz urządzenie lub kilka urządzeń marki Samsung, możesz rozważyć założenie konta Samsung Account. Z biegiem czasu staje się ono coraz bardziej przydatne, znacznie ułatwiając Ci korzystanie ze wszystkich usług Samsung. Czym dokładnie jest Samsung Account i jakie udogodnienia oferuje? Objaśniamy w niniejszym artykule.

Właściwości Samsung Account

1. Samsung Account – co to jest i do czego służy?

Za pośrednictwem Samsung Account masz dostęp do wszystkich aplikacji i usług na urządzeniach Samsung. Wbrew pozorom to naprawdę cenne udogodnienie. Korzystasz z jednego i tego samego konta bez konieczności osobnej rejestracji na każdym nowym urządzeniu Samsung. Synchronizujesz dane używanych przez siebie aplikacji, a także dostępy do witryn. Konto Samsung Account działa zatem podobnie jak konto Google Play, jednak ma jeszcze więcej funkcji. Dzięki niemu nie tracisz czasu na wpisywanie loginów i haseł na nowych urządzeniach, a dodatkowo możesz korzystać z wielu atrakcyjnych usług dla użytkowników urządzeń Samsung.

Główne zalety Samsung Account:

• Samsung Pass – to synchronizacja danych z aplikacji i witryn pomiędzy urządzeniami Samsung, która eliminuje konieczność każdorazowego wpisywania loginów i haseł. Zamiast nich możesz korzystać z bezpiecznej weryfikacji dwuskładnikowej.

• Dostęp do funkcji Samsung Pay na kompatybilnym urządzeniu – możesz przez aplikację mobilną zamiast używania gotówki albo karty bankowej.

• Powiadomienia o aktualnościach i rabatach przygotowanych – atrakcyjne oferty są przygotowywane specjalnie dla klientów Samsung.

• Dostęp do serwis Find My Mobile – możesz wykorzystywać go na przykład do szybkiej lokalizacji zgubionego smartfona marki Samsung.

• Asystent głosowy Bixby – konto Samsung Account zapamiętuje Twoje preferencje dotyczące korzystania z asystenta.

• Dostęp do Samsung Health – inteligentna aplikacja współpracuje ze smartwatchami marki Samsung. Zbiera szczegółowe dane na temat Twojego zdrowia i aktywności fizycznej. Możesz nadzorować w niej swoje osiągnięcia w rozmaitych dyscyplinach sportu.

• Członkostwo Samsung Members – dziel się swoimi spostrzeżeniami na temat urządzeń i usług Samsung z innymi użytkownikami.

• Chmura Samsung Cloud – konto Samsung Account uprawnia Cię do otrzymania 5 GB darmowej przestrzeni do zagospodarowania w chmurze Samsung Cloud. W razie potrzeby możesz również dokupić więcej.

• Katalog Secure Folder – możesz przechowywać w nim wrażliwe dane, które chronisz poprzez wymóg dodatkowej autoryzacji.

• Dostęp do innych, także stale powstających usług takich jak Samsung VR, Samsung Notes, SmartTV I SmartThings.

Komu najbardziej przyda się Samsung Account?

Atuty konta Samsung Account docenisz szczególnie, jeśli masz kilka urządzeń Samsung lub planujesz ich zakup w przyszłości. Dotyczy to nie tylko smartfonów, ale również smartwatchy, tabletów czy telewizorów. Na przestrzeni lat konto zapisuje przydatne informacje na temat Twoich aktywności, do których możesz wracać w przyszłości. Przede wszystkim Samsung Account integruje wszystkie usługi Samsung na każdym urządzeniu, z którego korzystasz. Ponieważ synchronizuje je ze sobą, ułatwia Ci ich wykorzystywanie. Automatyczne logowanie do aplikacji, witryn i usług zatwierdzane na przykład odciskiem palca pomoże Ci oszczędzić czas. Jeśli chcesz aktywnie uczestniczyć w społeczności Samsung, docenisz dostęp do Samsung Members, za pośrednictwem którego możesz zgłaszać usterki i wymieniać się informacjami z innymi użytkownikami urządzeń Samsung.

Jak założyć konto Samsung Account?

Konto Samsung Account możesz założyć na dowolnym urządzeniu marki Samsung, na przykład na smartfonie lub tablecie, a także poprzez stronę www.samsung.com w przeglądarce internetowej. Sama rejestracja jest krótka i nieskomplikowana. Nie wymaga również podawania wielu danych. Jesteś na stronie Samsunga? W takim razie:

1. Kliknij ikonkę użytkownika w prawym górnym rogu strony.

2. Wybierz opcję rejestracji.

3. Do formularza rejestracyjnego wprowadź swój adres e-mail, hasło, imię, nazwisko oraz datę urodzenia.

4. Zaakceptuj regulamin i politykę prywatności, a następnie zatwierdź rejestrację.

5. Gratulacje! Twoje konto Samsung Account jest gotowe do używania.

Jeżeli w przyszłości z jakichś przyczyn zechcesz zrezygnować z usług marki Samsung, zawsze możesz wycofać swoją rejestrację. Wówczas w ustawieniach konta Samsung Account masz do dyspozycji opcję „Usuń konto”.

Jak dodać Samsung Account na smartfonie?

Masz nowy smartfon Samsung i chcesz zalogować się na nim na swoje konto Samsung Account lub zarejestrować nowe konto? Postępuj według poniższej instrukcji:

1. Na smartfonie wybierz aplikację ustawienia.

2. Odszukaj kategorię „Konta i kopia zapasowa”.

3. Wybierz opcję „Konta”.

4. Stuknij plusik „Dodaj konto”

5. Z wyświetlonej listy wybierz Samsung Account.

6. Zatwierdź, stukając „Utwórz konto”.

Jeśli masz już konto Samsung Account, wybierz opcję zaloguj – do logowania potrzebujesz login (adres e-mail) oraz hasło. Jeżeli nie masz jeszcze konta Samsung Account, stuknij opcję zarejestruj.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.