Samsung Galaxy A51 5G i Samsung Galaxy A71 5G – porównanie

Smartfony ze średniej półki cenowej Samsung Galaxy A51 5G i Samsung Galaxy A71 5G pojawiły się na polskim rynku elektroniki na początku 2020 roku. Zostały elegancko zaprojektowane i wyposażone w dobrej jakości podzespoły i wszelkie aktualnie przydatne dla użytkowników udogodnienia. Który jednak smartfon bardziej opłaca się kupić, jeśli porównamy ze sobą ich specyfikacje techniczne?

Samsung Galaxy A51 5G i Samsung Galaxy A71 5G – specyfikacja techniczna

Samsung Galaxy A51 5G i Samsung Galaxy A71 5G – porównanie

Ponieważ Samsung Galaxy A51 5G i Samsung Galaxy A71 5G miały premierę w tym samym czasie, na początku 2020 roku, prezentują bardzo zbliżoną estetykę, nie oznacza to jednak, że ich wygląd się nie różni. Galaxy A71 5G ma większy wyświetlacz, którego przekątna mierzy 6,7 cala. W Galaxy A51 5G wynosi ona 6,5 cala. Oba smartfony mają wąskie obramowanie ekranowe i wycięty w wyświetlaczu otwór na przedni obiektyw aparatu fotograficznego, który w przypadku Galaxy A71 5G jest nieco większy.

Czy więcej różnic pomiędzy smartfonami zauważymy, porównując ze sobą ich specyfikacje techniczne?

• Ponieważ Samsung Galaxy A71 5G jest większy od Galaxy A51 5G, jest od niego jednocześnie o 13 g cięższy.

• Większy o 0,2 cala wyświetlacz Galaxy A71 5G posiada nieco większą rozdzielczość. Zabezpiecza go także szkło hartowane Corning Gorilla Glass, którego nie zastosowano w Galaxy A51 5G.

• Samsung Galaxy A71 5G posiada wyższej klasy tylny aparat fotograficzny. Główny obiektyw korzysta z matrycy o wielkości 64 Mpx z większą przysłoną f/1.8. Zdjęcia wykonane za jego pomocą będą nie tylko bogatsze w szczegóły, ale także mogą posiadać większą głębię ostrości. W Galaxy A51 5G matryca głównego obiektywu wynosi 48 Mpx, a przysłona f/2.0

• W przeciwieństwie do Galaxy A51 5G Samsung Galaxy A71 5G wyposażono w czujnik zbliżeniowy oraz czujnik efektu Halla.

Samsung Galaxy A51 5G i Samsung Galaxy A71 5G – podsumowanie

Wyższa cena Samsunga Galaxy A71 5G idzie w parze z lepszą jakością smartfona. Po pierwsze dysponuje on większym wyświetlaczem o lepszej rozdzielczości oraz chronionym przez szkło Corning Gorilla Glass. Ponadto telefon posiada lepszy aparat fotograficzny oraz dodatkowe czujniki podnoszące jakość użytkowania urządzenia. Jeśli zatem zależy Ci na wyżej wymienionych cechach, sięgnij po Samsung Galaxy A71 5G. Należy przy tym mieć na uwadze, że tańszy o około 300 zł Samsung Galaxy A51 5G posiada ten sam procesor oraz pojemność baterii co Galaxy A71 5G. Dodatkowo jest on dostępny w tych samych wariantach pamięci wewnętrznej i pamięci RAM.

Etui na telefon Samsung Galaxy A51Etui na telefon Samsung Galaxy A71

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.