Samsung Galaxy M20 i Samsung Galaxy M21 – porównanie

Premiera Samsunga Galaxy M20 odbyła się w pierwszym kwartale 2019 roku. Smartfon z niskiej półki cenowej prezentuje estetyczny wygląd, dobrą jakość wyświetlanego obrazu i przyzwoitą moc obliczeniową. Rok później zadebiutował jego następca, Samsung Galaxy M21. On również kusi atrakcyjną ceną i konkurencyjnymi parametrami. Czy jest jednak lepszy od swojego poprzednika?

Samsung Galaxy M20 i Samsung Galaxy M21 – specyfikacja techniczna

1. Samsung Galaxy M20 i Samsung Galaxy M21 – porównanie

Na pierwszy rzut oka nie widać dużej różnicy w wyglądzie Samsunga Galaxy M20 i Samsunga Galaxy M21. Podobny jest zwłaszcza front obu smartfonów, które posiadają duży wyświetlacz z charakterystycznym notchem na przedni aparat fotograficzny. Co więcej, można odnieść wrażenie, że nowszy smartfon poosiada nieco szersze obramowanie ekranu. Niewielkie zmiany zaszły na tylnym panelu obudowy smartfona. Dotyczą one trzeciego obiektywu w Galaxy M21, ponieważ Samsung Galaxy M20 posiada jedynie dwa aparaty fotograficzne. Oba smartfony mają jednak ten sam kształt i bardzo podobne wymiary.

Czy większe różnice znajdziemy zatem w specyfikacji technicznej Samsunga Galaxy M20 i Samsunga Galaxy M21?

• Różnice w wielkości Samsunga Galaxy M20 i Samsunga Galaxy M21 dotyczą milimetrów, dlatego też oba smartfony mają bardzo podobną wagę 186 i 188 g.

• Chociaż telefony prawie nie różnią się wielkością wyświetlaczy 6,3 i 6,4 cala, różni się jakość wyświetlanego przez nie obrazu. W Samsungu Galaxy M20 zastosowano ekran TFT, a w Galaxy M21 jest to już wysokiej klasy Super AMOLED.

• Już Samsung Galaxy M20 oferował bardzo pojemną baterię 5000 mAh. W modelu Galaxy M21 producent poszedł o krok dalej i wyposażył smartfon w baterię o pojemności 6000 mAh. Oba urządzenia wspierają technologię szybkiego ładowania.

• Starszy smartfon jest dostępny w konfiguracji z pamięcią wbudowaną 32 lub 64 GB. W Samsungu Galaxy M21 uległa ona podwojeniu i do wyboru jest wariant 64 i 128 GB.

• Podobnie większą pamięć RAM oferuje Galaxy M21: 4 lub 6 GB. W Samsungu Galaxy M20 wynosi ona 3 lub 4 GB.

• Samsung Galaxy M20 pracuje w systemie operacyjnym Android 8.1 Oreo. Galaxy M21 korzysta już z Androida 10 z nowym interfejsem UI.

• Nowy Samsung Galaxy M21 pracuje w oparciu o wyraźnie wydajniejszy procesor Samsung Exynos 9611 o taktowaniu 2300 MHz. Galaxy M20 korzysta z procesora Exynos 7904 z taktowaniem 1800 MHz.

• Zasadniczą różnicę pomiędzy smartfonami stanowi jakość wykonywanych przez nie zdjęć. Galaxy M21 dysponuje potrójnym aparatem fotograficznym 48, 5 i 8 Mpx. Dodano obiektyw szerokokątny o kącie widzenia 123 stopnie. W Galaxy M20 są tylko dwa obiektywy i mają one znacznie mniejsze matryce 13 i 5 Mpx.

• Samsung Galaxy M21 posiada także lepszy przedni aparat do selfie. Korzysta on z matrycy o wielkości 20 Mpx, podczas gdy w Galaxy M20 zastosowano 8 Mpx.

• W przeciwieństwie do starszego smartfona Samsung Galaxy M21 posiada czujnik światła i czujnik grawitacyjny. Pozwala także na korzystanie z Wi-Fi o wyższej częstotliwości.

• Samsung Galaxy M21 dysponuje funkcją HD Voice.

• W Galaxy M20 jest dostępne radio z RDS.

Samsung Galaxy M20 i Samsung Galaxy M21 – podsumowanie

Biorąc pod uwagę niewielką różnicę w cenie pomiędzy nowym modelem Samsunga Galaxy M20 i Samsugiem Galaxy M21, zdecydowanie bardziej opłaca się kupić nowszy smartfon. Oba telefony można nabyć w cenie około 900-1000 zł, ale to Galaxy M21 oferuje lepsze parametry. Pomimo bardzo podobnego wyglądu smartfon ma znacznie lepszy wyświetlacz oraz potężniejszy procesor. Dysponuje także wyższej jakości przednim i tylnym aparatem fotograficznym. Posiada jeszcze pojemniejszą od Galaxy M20 baterię, a także większą pamięć wewnętrzną i pamięć RAM. Samsung Galaxy M21 korzysta z nowszej wersji systemu operacyjnego Android i może odbierać Wi-Fi z częstotliwością 5 GHz.

Szeroki wybór etui na telefon Samsung Galaxy M20

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.