Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20 Plus – porównanie

Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20+ to dwa z trzech flagowców wypuszczonych do sprzedaży na początku 2020 roku przez koreańskiego producenta elektroniki. Smartfony z najwyższej półki cenowej zachwycają nowoczesnym designem i jakością wykonania. Wyposażono je w ekrany Dynamic AMOLED o oszałamiającej rozdzielczości HDR10+, pojemne baterie oraz aparaty o imponujących możliwościach fotograficznych. Ponadto pracują w oparciu o wydajne procesory i dużą pamięć RAM oraz Flash. Każdy telefon jest dostępny w wariancie z niebieską, różową lub szarą obudową.

Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20+ – różnice

Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20+ – różnice

Który konkretny model spośród flagowców Samsunga prezentuje najlepszą konfigurację sprzętową? Tym razem na tapetę weźmiemy Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20+, porównując różnice w ich specyfikacjach:

• Samsung Galaxy S20+ jest nieznacznie większy od Samsunga Galaxy S20. Skutkuje to jego wyższą wagą, równą 188 g w porównaniu do 163-gramowego Galaxy S20. Tej różnicy z pewnością nie odczujemy jednak tak bardzo jak docenić można korzystanie z większego wyświetlacza. Galaxy S20+ gwarantuje nam bowiem 6,70-calowy ekran. W przypadku standardowego modelu jest to 6,20 cali.

• Większa bateria 4500 mAh znajduje się w wariancie Galaxy S20+. Posiadacze Galaxy S20 mogą liczyć na 4000 mAh, jednak oba smartfony obsługują technologię szybkiego ładowania. W przypadku Galaxy S20 jest to również ładowanie Qi, a w Galaxy S20+ ładowanie Qi oraz PMA.

• Galaxy S20 oraz Galaxy S20+ posiadają trzy tylne obiektywy o identycznych parametrach. W przypadku modelu rozszerzonego zyskujemy jednak również czwarty obiektyw.

Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20+ – podsumowanie

Jak widać, różnice pomiędzy Samsungiem Galaxy S20 a Samsungiem Galaxy S20+ nie są tak liczne. Smartfony pracują w oparciu o identyczny model procesora, mają tyle samo pamięci RAM i pamięci wewnętrznej. Podobnie obu przyznano certyfikat wodoszczelności IP68 i korzystają one z tych samych technologii. Zasadnicza różnica w wyglądzie smartfonów polega na większym ekranie w przypadku Galaxy S20+ i posiadaniu przez niego dodatkowego, czwartego tylnego obiektywu. Smartfon jest jednocześnie odrobinę cięższy, co tłumaczy posiadanie przez niego o 500 mAh pojemniejszej baterii. Na zakup Galaxy S20+ mogą zdecydować się również osoby chcące korzystać z nowego standardu ładowania bezprzewodowego PMA. Na uwadze należy mieć jednak różnicę cenową pomiędzy dwoma modelami, która wynosi około 500 zł.

Szeroki wybór etui na telefon Samsung Galaxy S20 PlusSzeroki wybór etui na telefon Samsung Galaxy S20

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.