Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20 Ultra – porównanie

Na początku 2020 roku koreański producent elektroniki udostępnił do sprzedaży swoje dwa flagowe smartfony z wysokiej półki cenowej: Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20 Ultra. Oba urządzenia prezentują się bardzo estetycznie, gwarantują korzystanie z najnowszych technologii oraz wygodę użytkowania. Jakie cechy charakterystyczne posiada Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20 Ultra? Który ze smartfonów stanowi atrakcyjniejszą opcję zakupu?

Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20 Ultra – różnice

Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20 Ultra – różnice

Wybór lepszego modelu może nie być aż tak oczywisty. Przeanalizujmy specyfikacje techniczne obu telefonów:

• Nieco większych wymiarów Samsung Galaxy S20 Ultra posiada wyświetlacz o imponującej przekątnej 6,90”. W porównaniu do 6,20-calowego Galaxy S20 jest on również o niecałe 40 g cięższy.

• Galaxy S20 zawiera baterię o pojemności 4000 mAh, a Galaxy S20 Ultra 5000 mAh. Obie pojemności są imponujące i wspierają technologię szybkiego ładowania Quick Charge 2.0. Co ważne, oba telefony możemy naładować bezprzewodowo, korzystając z ładowarki Qi.

• Samsung Galaxy S20 Ultra posiada ponad dwukrotnie większą pamięć wbudowaną, która wynosi 512 GB. W przypadku wersji podstawowej smartfona jest to 128 GB.

• Analogicznie Galaxy S20 Ultra dysponuje 16 GB pamięci RAM, czyli dwa razy więcej niż w Galaxy S20.

• Oba smartfony obsługują karty pamięci o pojemności do 1 TB.

• Zarówno Galaxy S20, jak i Galaxy S20 Ultra zawiera procesor Samsung Exynos 990 o taktowaniu 2700 MHz.

• Spore różnice między smartfonami można odnotować w przypadku ich możliwości fotograficznych. Galaxy S20 posiada trzyobiektywowy tylny aparat fotograficzny z matrycami: 12, 12 i 64 Mpx. Model Ultra dysponuje za to czterema obiektywami o ogromnych matrycach: 108, 48, 12 i 0,3 Mpx. Przekłada się to na niesamowitą jakość zdjęć.

• Różnią się również przednie aparaty do selfie obu telefonów. W Galaxy S20 matryca wynosi 10 Mpx, a w Galaxy S20 Ultra 40 Mpx.

Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20 Ultra – podsumowanie

Różnica cenowa między Samsungiem Galaxy S20 a Samsungiem Galaxy S20 jest bardzo duża i może wynosić nawet 2 tysiące złotych. Znajduje jednak ona swoje uzasadnienie w specyfikacji technicznej telefonów. Galaxy S20 Ultra eksponuje większy wyświetlacz i zawiera pojemniejszą baterię. Ponadto smartfon w wersji Ultra gwarantuje ogromną pamięć wewnętrzną i dwukrotnie większy RAM. Pomieścimy zatem na nim więcej plików, a urządzenie będzie pracować wydajniej.

Najbardziej imponująca cecha charakterystyczna Galaxy S20 Ultra to jego tylny, poczwórny aparat fotograficzny z obiektywami o gigantycznych matrycach. Nie zmienia to jednak faktu, że podstawowy Galaxy S20 nadal stanowi bardzo wydajny, nowoczesny smartfon. Dlatego wybór konkretnego modelu pozostaje uzależniony przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji co do urządzenia.

Szeroki wybór etui na telefon Samsung Galaxy S20 ultraSzeroki wybór etui na telefon Samsung Galaxy s20

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.