Samsung Galaxy S8 vs. Samsung Galaxy S8 Plus - różnice

28 marca odbyła się premiera nowych flagowców Samsunga. Wielu sympatyków tej marki czekało niecierpliwie na oficjalną prezentację Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus. My sprawdziliśmy, czym różnią się oba modele!

Różnice między Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus

Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8 Plus, porównanie, różnice

Zwykle producenci różnicują w jakiś sposób swoje modele urządzeń z tej samej serii - często stosowane są inne podzespoły Samsung jednak w tym roku dość zaskoczył użytkowników, gdyż bardzo niewiele różnic jest pomiędzy jego dwoma nowymi smartfonami. W samym wyglądzie, oprócz wielkości, nie znajdzie się żadnej odmienności. Jednakże modele są nieco zróżnicowane:

  • 1. Samsung Galaxy S8 ma przekątną ekranu 5.8 cali, u Galaxy S8+ wynosi ona 6,2 cala (warto wspomnieć, że w obu modelach rozdzielczość matrycy jest taka sama).
  • 2. Wersja podstawowa ma baterię o pojemności 3000 mAh, a model z plusem posiada ogniwo większe o 500 mAh.
  • 3. Samsung Galaxy S8 Plus posiada “mocniejsze” rdzenie. Ich taktowanie wypada tu 2,35 GHz (rdzenie Samsung M2) i 1,9 GHz (Cortex-A53). W Galaxy S8 jest odpowiednio 2,3 GHz i 1,7 GHz.
  • 4. Model S8 ma wymiary 148,9 x 68,1 x 8 mm i waży 155 gram. Wersja S8 Plus jest większa i cięższa: 159,5 x 75,4 x 8,1 milimetrów przy wadze 173 g.

To jedyne różnice jakie zastosował producent w swoich dwóch flagowych urządzeniach. Co najciekawsze, wersja Plus jest prawie 500 złotych droższa od modelu podstawowego. Niekoniecznie zakup “mocniejszej” S8 się opłaca, szczególnie jeśli komuś nie zależy na większym ekranie czy pojemności baterii.

Etui na telefony Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus

Pomimo niewielkich różnic urządzeń od Samsunga, warto znać ich dokładną wersję. Wiedza przyda się podczas zakupu dodatkowych akcesoriów, które niekoniecznie będą pasować na obie wersje Galaxy. Przykładem mogą być futerały - etui na telefon Samsung Galaxy S8 nie będzie pasować na model S8+ (i na odwrót). Oczywiście zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty sklepowej - posiadamy wiele różnych rodzajów pokrowców na oba nowe flagowce, a także inne telefony marki Samsung.

etui na Samsung Galaxy S8, case, obudowa, pokrowiec, futerał, bumperetui na Samsung Galaxy S8 Plus, case, obudowa, pokrowiec, futerał, bumper

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.90 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.