Serwis i gwarancja Xiaomi w Polsce

Smartfony marki Xiaomi cieszą się coraz większą popularnością na polskim i europejskim rynku. Sprzedaż sprzętu mobilnego chińskiej marki dynamicznie wzrasta, przynosząc producentowi coraz większe zyski. Xiaomi cieszy się uznaniem przede wszystkim ze względu na dobre wyposażenie i atrakcyjne ceny swoich produktów. Jak wygląda kwestia gwarancji i serwisu telefonów Xiaomi w Polsce?

Serwis Xiaomi w Polsce

logo Xiaomi

Autoryzowane centra serwisowe Xiaomi znajdują się w wielu miejscach w kraju, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi i Gdyni. Partnerem serwisowym Xiaomi jest Cyfrowe Centrum Serwisowe - CCS, oferujące usługi naprawcze w oparciu o autoryzację marki. Firma CCS zajmuje się również serwisowaniem telefonów innych marek, takich jak na przykład Samsung, Huawei, Alcatel  czy Meizu.

Gwarancja Xiaomi - czy każde urządzenie jej podlega?

telefony Xiaomi

Naprawie w centrach serwisowych Xiaomi podlegają tylko te telefony, które mają polską gwarancję. Smartfony Xiaomi objęte krajową gwarancją można kupić jedynie w autoryzowanym sklepie producenta, a także w punktach partnerskich (Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD itp.). Gwarancja ważna w Polsce udzielana jest smartfonom Xiaomi na okres 24 miesięcy.

Na chińskich aukcjach lub w nieautoryzowanych sklepach odnajdziemy często korzystniejsze cenowo oferty sprzętu Xiaomi. Decydując się na urządzenie spoza polskiej dystrybucji powinniśmy jednak mieć świadomość tego, że w razie problemów z jego działaniem nie będziemy mogli liczyć na naprawę serwisu w Polsce.

Oczywiście urządzenia te również otrzymają gwarancję, bezpośrednio od producenta, jednak w przypadku awarii będziemy zmuszeni wysłać urządzenie do Chin. To z kolei znacznie wydłuży proces reklamacji i naprawy oraz narazi nas na dodatkowe koszty. Dlatego też w przypadku telefonów Xiaomi lepiej dopłacić około 300 - 400 zł i cieszyć się zaletami sprzętu pochodzącego z polskiej dystrybucji.

etui na telefony Xiaomi sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (1)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.