Skąd pobrać muzykę na telefon?

Popularność serwisów muzyki cyfrowej, takich jak Spotify, Deezer czy Tidal sprawiła, że pobieranie piosenek w formacie plików MP3 stało się mniej powszechne. Wciąż jednak jest masa użytkowników, którzy preferują przechowywać utwory lokalnie na swoich urządzeniach mobilnych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy strony, z których za darmo można ściągnąć legalną muzykę na telefon.

Biblioteka Muzyki YouTube

biblioteka muzyki youtube

Gigantyczny bank muzyki z darmową licencją i świetnie działającą wyszukiwarką. Utwory możemy wygodnie segregować po gatunku, nastroju, a nawet instrumentach. Strona informuje nawet o popularności poszczególnych kawałków. Przed pobraniem utworu użytkownik ma możliwość jego pełnego wysłuchania. Przejrzysty interfejs i niemal nieskończona ilość utworów sprawia, że jest to chyba najlepszy serwis z bezpłatną, legalną muzyką do ściągnięcia.

Free Music Archive

free music archive

Osobom, którym nasza pierwsza propozycja jednak nie przypadła do gustu, możemy polecić także serwis Free Music Archive. Jest to obszerna biblioteka utworów z łatwym w obsłudze odtwarzaczem i możliwością pobierania muzyki na telefon. Serwis posiada przejrzyste katalogi i zrzesza masę ciekawych artystów. Co ważne, pobieranie muzyki z Free Music Archive jest w pełni darmowe i legalne.

Jamendo

jamendo

Nasza ostatnia rekomendacja to strona Jamendo. Jest to duży i popularny serwis z wysokiej jakości muzyką do ściągnięcia. Strona dostępna jest w polskiej wersji językowej i ma przejrzysty i przyjemny dla oka interfejs. Utworów wyszukiwać można na podstawie filtrów, takich jak gatunek, instrument i tematyka. Przed pobraniem użytkownik ma możliwość wysłuchania całego utworu, dostępna jest też funkcja przewijania.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.